- O mnie
- Praca z Samorządem Szkolnym
- Sportowe zajęcia pozalekcyjne
- Konkursy
- Moja działalnośc w2006/2007r.
- Obóz Parafiadowy dla dzieci z naszej szkoły
- Komentarze do Katechizmu Kościoła Katolickiego dla dorosłych
- Festyn szkolny 15.03.2008
- Salezjańska Liga 6 Piłkarskich 2008
- Obóz Parafiadowy 2008
- Wiosenna akcja Pola nadziei 2008
- Pierwsze Piątki Miesiąca 2008/2009
- Plan pracy z Samorządem Szkolnym na rok 2008/2009
- Osobiste świadectwo dr Glorii Polo
- Obóz parafiadowy 2009
Praca z Samorządem Szkolnym
Sprawozdanie z działalności Samorządu Szkolnego w roku 2006/2007
W naszej szkole, jak tego wymaga Ustawa o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r., działa Samorząd Uczniowski, zwany dalej „Samorządem”. Organ ten ma nieść konkretną pomoc zarówno dla szkoły jak i dla uczniów.
Nasz Samorząd w roku szkolnym 2006/2007 przygotował i zaprezentował kilka okolicznościowych imprez szkolnych.
- Na szczególną uwagę zasługuje akademia upamiętniająca wybór naszego rodaka Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Z tej racji 16 października 2006 r. odbył się marsz wszystkich naszej szkoły do kościoła parafialnego, w którym Samorząd zaprezentował montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II. Następnie przedstawiciele klas złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą pontyfikat naszego papieża.
- Z okazji dnia Edukacji Narodowej Samorząd przygotował okolicznościowe życzenia dla nauczycieli a chór wykonał okolicznościową piosenkę.
- Z racji Dnia Niepodległości Samorząd we współpracy z opiekunkami Samorządu, chórem szkolnym i przedstawicielami klas VI przygotował akademię okolicznościową pt.: „W walce o niepodległość”. Akademia miała charakter patriotyczny. Przypomniała trudne losy naszej Ojczyzny, jak również bohaterstwo i niezłomność naszych przodków w walce o wolność.
- Jak co roku Samorząd przygotował życzenia i montaż słowno-muzyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, który został zaprezentowany podczas spotkania opłatkowego. Program został powtórzony dla wszystkich uczniów naszej szkoły, a także dla goszczących w naszej szkole dzieci i ich opiekunów z Przedszkoli, które są naszymi sąsiadami.
- W okresie Bożego Narodzenia Samorząd we współpracy z chórem szkolnym wystąpił w kościele parafialnym z koncertem kolęd ubogacając Jasełka, przygotowane przez grupę teatralną pod kierunkiem s. Klemensy. Ten sam program został także zaprezentowany w Domu Pogodnej Starości „U Matysiaków” przy ul. Arabskiej. Oba występy zostały nagrodzone brawami i pysznymi słodyczami.
- W okresie Wielkiego Postu uczniowie, w większości rekrutujący się z Samorządu, przygotowali sztukę w czterech aktach pt. „Nawrócenie Magdaleny”. W rolach głównych wystąpiły: przewodnicząca Samorządu Szkolnego Dominika Kucharska i jej zastępczyni Agnieszka Michałowska. Przedstawieniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu chóru szkolnego. Przedstawienie było prezentowane w kościele parafialnym podczas rekolekcji, dla uczniów szkoły sportowej, dla uczniów z prywatnej szkoły podstawowej „Didasco” oraz dla mieszkańców Domu Pogodnej Starości przy ul. Arabskiej. Aktorzy i wszystkie występujące dzieci zostali nagrodzeni ciepłymi podziękowaniami, pamiątkami i słodyczami.
Bardzo ciekawą inicjatywą Samorządu był pomysł na „Ogólnoszkolny konkurs na najbardziej estetyczną klasę”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne i motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy. Zasady konkursu zostały opracowane przez p. Dyrektor Elżbietę Wróblewską, opiekunki Samorządu i przedstawicieli uczniów. Dzięki temu pomysłowi i zaangażowaniu wszystkich nauczycieli i uczniów wystrój klas był zmieniany wielokrotnie w ciągu roku. Gazetki były estetyczne, pomysłowe, atrakcyjne i aktualizowane, uwzględniające tematykę różnych świąt i wydarzeń.
Z okazji święta szkoły, które upamiętnia nadanie naszej szkole im. Majora Henryka Sucharskiego oraz Europejskiego Dnia Wiosny, który ma na celu integrację i poznanie wszystkich państw należących do Unii Europejskiej odbędą się w naszej szkole quizy i konkursy na temat wiedzy o Unii Europejskiej i Patronie szkoły pod kierunkiem opiekunek Samorządu i p. Anny Roguskiej. Oprawę muzyczną zapewni chór szkolny.
„Celem każdej szkoły jest nie tylko rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, lecz także uszlachetnianie serc i dusz” (S. Konarski).
W myśl tego przesłania Samorząd organizował akcje charytatywne, by spieszyć z pomocą potrzebującym.
- W październiku wszyscy uczniowie uczestniczyli w akcji „Góra grosza” – której celem jest pomoc dla dzieci z domów dziecka.
- W listopadzie wszyscy uczniowie brali udział w akcji charytatywnej – Zbiórka odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin. Z tych darów systematycznie wspierana jest wielodzietna rodzina z Podłęża.
- Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w akcji „Pola nadziei” – która wspiera nieuleczalnie chorych, przebywających w hospicjach. W tym roku pieniądze zostały przekazane dla hospicjum w Wołominie.
Poprzez wyżej wymienione zadania, wykonane we współpracy ze wszystkimi uczniami i nauczycielami szkoły, Samorząd przyczynił się do:
- integrowania wspólnoty szkolnej,
- kształtowania postaw moralnych, religijnych i patriotycznych,
- rozbudzania miłości do Ojczyzny, kultywowania tradycji narodowych,
- promowania szkoły, pozyskiwania sojuszników i sympatyków szkoły,
- integrowania z innymi szkołami i środowiskami,
- rozpoznawania i udzielania pomocy potrzebującym,
- uwrażliwiania na potrzeby innych.
Opiekunki Samorządu Szkolnego
Urszula Dąbrówka Dorota Rodak