- O mnie
- Praca z Samorządem Szkolnym
- Sportowe zajęcia pozalekcyjne
- Konkursy
- Moja działalnośc w2006/2007r.
- Obóz Parafiadowy dla dzieci z naszej szkoły
- Komentarze do Katechizmu Kościoła Katolickiego dla dorosłych
- Festyn szkolny 15.03.2008
- Salezjańska Liga 6 Piłkarskich 2008
- Obóz Parafiadowy 2008
- Wiosenna akcja Pola nadziei 2008
- Pierwsze Piątki Miesiąca 2008/2009
- Plan pracy z Samorządem Szkolnym na rok 2008/2009
- Osobiste świadectwo dr Glorii Polo
- Obóz parafiadowy 2009
Konkursy
Rok 2007 jest rokiem poświęconym św. Józefowi Kalasancjuszowi, któremu zawdzięcza się kształt nowożytnej edukacji w Europie. Jej początek należy upatrywać w roku 1597, gdy w ubogiej rzymskiej dzielnicy Zatybrze, kapłan Józef Kalasancjusz otworzył pierwszą szkołę powszechną nadając jej zasady, które zostały przyjęte przez całą oświatę europejską: szkołę bezpłatną, otwartą dla dzieci wszystkich stanów, ze szczególną preferencją dla dzieci biednych, szkołę dostępną dla dzieci różnych wyznań i ras, respektującą godność każdego ucznia. Był to prawdziwy wyłom w kanonach edukacji, ponieważ wcześniej do szkół mogły chodzić tylko dzieci z wyższych sfer. Słusznie za Ludwikiem von Pastor uznać należy tamtą szkołę w Rzymie za pierwszą szkołę powszechną. Dla zabezpieczenia jej przyszłości i rozwijania działalności edukacyjnej św. Józef Kalancjusz powołał zakon Pijarów. Tak więc dla edukacji w Polsce, jak i dla Pijarów jest to postać prawdziwie wyjątkowa.
Z okazji 450 rocznicy urodzin św. Józefa Kalasancjusza, twórcy pierwszej w świecie bezpłatnej szkoły, założyciela Pijarów, Patrona Uczniów i Nauczycieli Chrześcijańskich Szkół Powszechnych, Księża Pijarzy we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Kuratoriami Oświaty oraz Samorządowymi Władzami Oświatowymi zorganizowali konkurs pt.: Życie i dzieło św. J. Kalasancjusza”. Konkurs organizowany był w formie plastycznej, literackiej i wiedzowej. Podzielony został na dwa etapy: wojewódzki i regionalny.
W konkursie tym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Przygotowali piękne prace literackie i plastyczne. 22 maja br. odbył się finał wojewódzki Konkursu w kościele księży Pijarów przy ul. Gwintowej 3 na Siekierkach. W bardzo miłej i rodzinnej atmosferze Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie i przygotowane prace oraz wręczyli wszystkim nagrody i dyplomy. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, pozostali z różnych względów nie mogli być tam obecni. Dyrektorzy Szkół, które uczestniczyły w Konkursie otrzymali podziękowania. Był to obraz z wizerunkiem i myślami św. J. Kalasancjusza.