• ZASADY PROWADZENIA ZESZYTU WYCHOWAWCZEGO

przyjęte na Radzie Pedagogicznej w dniu 21.11.2012r.

• Zeszyt wychowawczy zakłada się dla ucznia sprawiającego trudności wychowawcze, w celu zwiększenia motywacji uczniów do właściwego zachowania się oraz wzmocnienia współpracy szkoły z rodzicami.
        • Uczeń posiadający indywidualny zeszyt wychowawczy powinien na każdej lekcji położyć go na biurku nauczyciela i odebrać po lekcji.
        • Podpis nauczyciela będzie świadectwem  okazania zeszytu.
        • Wpis  będzie  miał charakter krótkiego opisu zaistniałej sytuacji.
        • Brak wpisu oznacza, że nie zauważono niewłaściwego zachowania.
        • Wpisu do zeszytu będą dokonywać różni nauczyciele lub zamiennie wychowawca, pedagog, dyrektor, którzy dostrzegą niewłaściwe zachowanie ucznia.
        • Do zeszytu będą wpisywane uwagi jak i pochwały.
        • W razie potrzeby będą dokonywane dodatkowe wpisy dotyczące zachowania na przerwach.
        • Z wystawionych wpisów nie da się wyliczyć średniej  ani ostatecznej oceny z zachowania.
        • Podstawą wystawienia oceny z zachowania jest WSO, zaś w/w zeszyt ma pełnić rolę środka wychowawczego, który równocześnie będzie zaświadczał o nasileniu problemów – do wiadomości rodziców.
        • Rodzic codziennie kontroluje zeszyt wychowawczy, a po zapoznaniu się z wpisami nauczycieli potwierdza to podpisem.