• ZWROT KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW w roku szkolnym 2019/2020

Zasady zwrotu książek i podręczników szkolnych

do biblioteki
          w Szkole Podstawowej nr 141

im. majora Henryka Sucharskiego w Warszawie

w roku szkolnym 2019/2020

Uczeń, rodzic/opiekun prawny dokonujący zwrotu książek i podręczników powinien być
          w maseczce i rękawiczkach.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachować dystans społeczny 1,5-2m.

Nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.

ZWROT KSIĄŻEK

1. Ustala się termin zwrotu książek do biblioteki szkolnej w dniach 27.05.-26.06.2020 r.
          2. Przy portierni każdego dnia będzie wystawiane kartonowe pudełko oznaczone datą. Należy do niego włożyć oddawaną książkę z kartką w środku, zawierającą: imię, nazwisko oraz klasę ucznia.
          3. Na koniec każdego dnia pudełko będzie odstawiane na 72-godzinną kwarantannę. Po upływie tego czasu nauczyciel bibliotekarz będzie sprawdzał stan oddanego egzemplarza i odpisywał go z konta czytelnika. W razie potrzeby  rodzic/opiekun prawny otrzyma informację poprzez dziennik Librus o konieczności odkupienia lub przyniesienia
            w zamian innej pozycji .

ZWROT PAKIETU PODRĘCZNIKÓW

1. Ustala się termin zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej w dniach 12-26.06.2020 r.
          2. Rodzice/opiekunowie prawni otrzymają informację o ustalonym terminie zwrotu podręczników oraz możliwości uiszczenia opłaty za zgubione lub zniszczone egzemplarze poprzez dziennik Librus.
          3. Zwrot podręczników następuje w całych wypożyczonych kompletach. Z książek należy usunąć okładki (z wyjątkiem samoprzylepnych) oraz zapisane ołówkiem notatki. Obowiązkiem rodzica/opiekuna prawnego i ucznia jest zwrócenie uwagi na czystość oraz estetykę książki – wyprostowanie pogiętych kartek, zagiętych rogów czy sklejenie rozdarć.
          4. Komplet podręczników powinien być zapakowany w plastikową torbę opisaną na zewnątrz pierwszą literą imienia, nazwiskiem oraz klasą ucznia.
          5. Zwrot podręczników, po przeliczeniu ich przez plastikową torbę, uczeń, rodzic/opiekun prawny potwierdza podpisem na liście.
          6. Tak przygotowany zestaw należy podać pracownikowi szkoły, który odstawi go
            w wyznaczone miejsce.
          7. Po upływie kwarantanny (72 godziny) nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczeń bądź braków przekaże informację rodzicowi/opiekunowi prawnemu poprzez dziennik Librus.
          8. Za podręczniki zgubione/zniszczone rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są dokonać wpłaty na konto szkoły:

Nr rachunku:  13 1030 1508 0000 00055075 5068

Nazwa odbiorcy: SP 141 Rachunek dochodów wydzielonych

W treści przelewu należy wpisać: zwrot za podręcznik…………………… klasa…….., podając imię i nazwisko ucznia.

1. Kserokopię dowodu wpływu należy przesłać na adres e-mail: m.biala@sp141.edu.pl  (oryginał do wglądu).

2. Wartość poszczególnych tytułów podana jest na stronie szkoły w zakładce Biblioteka – Opłaty za uszkodzone podręczniki.