• Cele i zadania na rok 2020/21

• Drodzy uczniowie klas 1-3 i 4-6 !!

Witamy Was po wakacyjnej przerwie. Mamy  nadzieję, że każdy spędził ten czas miło i odwiedził ciekawe miejsca.

Przed nami kolejny rok szkolny.

Samorząd uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły.

Ty, Twoje koleżanki i koledzy – wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace – niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią.

Każdy z Was ma prawo do realizacji swoich pomysłów.

Działając w samorządzie uczniowskim: wpływacie na to, co dzieje się w szkole, macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, wykazać się swoją kreatywnością wzbogacać ofertę imprez szkolnych, możecie znaleźć fajny sposób na spędzanie wolnego czasu, uczyć się współpracy w grupie, zdobywać nowe, cenne doświadczenia i brać udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.

Do głównych zadań SU należy:

- przedstawianie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów;

- dbanie o dobre imię i cześć szkoły;

- kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji;

- organizowanie uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz klasy, szkoły,

środowiska;

- współdziałanie z innymi organami szkoły w kierunku zapewniania wszystkim uczniom

odpowiednich warunków do nauki oraz udzielania niezbędnej pomocy uczniom znajdujących

się w trudnej sytuacji;

- występowanie z inicjatywą organizowania imprez i uroczystości szkolnych.