Karty Ucznia wydane w 2018 r. stracą ważność 30 września br.
Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?
Można to zrobić na dwa sposoby:
- Za pośrednictwem strony internetowej poprzez link szkoły SP141 https://kartaucznia.ztm.waw.pl/0d9d6b39, do której uczęszcza dziecko.
Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na stronie internetowej, na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.
- Bezpośrednio w szkole
Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego dziecka w formacie 3,5×4,5 cm.
Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja.
Jak przedłużyć ważność Karty Ucznia?
Jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas jej nie przedłużyliście, możecie to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM.
Będziecie potrzebowali: ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia. Jeśli karta wymaga wymiany, pamiętajcie o aktualnym zdjęciu w formacie 3,5×4,5 cm.
- Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.
O Karcie Ucznia
Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.
Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.