Aktualności
Sygnały alarmowe
KONKURS DLA SZKÓŁ /MURALE PAMIĘCI "DUMNI Z POWSTAŃCÓW"/!
Przygotujcie pomysł na lokalne wydarzenie upamiętniające obchody trwającej obecnie 160. rocznicy Powstania Styczniowego i prześlijcie zdjęcia ściany zewnętrznej, na której chcielibyście, żeby powstał okolicznościowy mural.
Do wygrania mural dla szkoły i 5 000 zł na organizację uroczystości otwarcia! Wymalujemy historię aż w 2 zwycięskich placówkach!
Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 31.03.2024 r.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Pokolenia Kolumbów. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.
Festyn Rodzinny. Zapraszamy!
Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025
Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 5 marca br. od godz. 13:00 i będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji.
Informacje ogólne
Postępowanie rekrutacyjne prowadzone będzie w systemie elektronicznym - link.
Do klas I przyjmowane są dzieci:
- 7-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2017 r.) – objęte obowiązkiem szkolnym,
- 6-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2018 r.) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli:
- dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnymalbo
- ma opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, że może rozpocząć naukę w szkole podstawowej.
Zebranie informacyjne - Dzień otwarty
Zaproszenie na konferencję
Szanowni Państwo,
pełniąca obowiązki Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pani Wioletta Krzyżanowska zaprasza do udziału w konferencji:Nie bądź obojętny… - o zdrowiu psychicznym i kryzysach emocjonalnych raz jeszcze
która odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie i on-line) w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9, w dniu 22 lutego 2024 r. w godzinach 10.00 – 15.00.
Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak ważna jest profilaktyka i rola dorosłych w zapobieganiu kryzysom emocjonalnym dzieci i młodzieży. Opowiedzą o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi, odpowiedzialności, skutkach niewłaściwych postaw i zachowań oraz, jak zadbać o dobrostan psychiczny.
Udział w konferencji:
- stacjonarnie – w siedzibie MSCDN – rejestracja pod adresem:
konferencja stacjonarnie (liczba miejsc ograniczona).lub
- on-line – bez rejestracji – link aktywny w dniu konferencji:
SmogTok
Pod zamieszczonym linkiem znajdują się aktualne dane o jakości powietrza z czujnika zainstalowanego przed wejściem do naszej szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się!
Wesołych Świąt
Nie bądź sknera KUP PAMPERA
Po raz trzeci w naszej szkole rusza akcja Nie bądź sknera kup pampera Już od dzisiaj przez najbliższe dwa tygodnie możecie Państwo zostawiać dary dla najmłodszych z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, Domów Dziecka w Otwocku i Rodzinnych Domów Dziecka w Podbieli. Co zbieramy? Pampersy, chusteczki nawilżane, mleko modyfikowane, obiadki, kaszki, deserki i wiele innych rzeczy potrzebnych najmłodszym. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie, a dary można zostawiać w pudełku przy wejściu B.
POMAGAJMY!
Całodobowa pomoc
Pamiętaj, że zawsze jest ktoś kto cię wysłucha.
I Ty zostań ciasteczkowym Mikołajem...
Program - Mój potencjał - Moja przyszłość...
Zbiórka Dom Samotnej Matki.
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Chcemy wesprzeć Dom Samotnej Matki szczególnie w okresie świątecznym. Pragniemy, aby dzieci i ich mamy czerpały radość z przekazanych przez nas prezentów i produktów żywnościowych w tym wyjątkowym czasie.
Zbieramy produkty żywnościowe:
-sałatki warzywne w puszkach
-produkty do wypieków: mąka, mleko, olej, cukier, drożdże suszone, proszek do pieczenia
-kasze: gryczana, manna
-konserwy mięsne: pasztety, szynki, konserwy rybne
-owoce w puszkach: brzoskwinie, ananasy
-bakalie, orzechy, suszone owoce
-artykuły spożywcze: sól, olej, płatki śniadaniowe, owsianki
Dla dzieci:
-gry i puzzle(nowe lub w bardzo dobrym stanie, kompletne)
-lalki Barbie w kompletnym stroju
-zabawki dla niemowląt i małych dzieci
-nowe kolorowanki, kredki, farby i inne artykuły plastyczne
-czekolady i inne słodycze dla dzieci
Zebrane rzeczy i produkty przynosimy do biblioteki szkolnej lub zostawiamy przy wejściu B do dnia 7 grudnia 2023r. Liczymy na Wasze otwarte serca i wsparcie.
Warsztaty dla rodziców
Przedstawiamy Państwu ofertę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 przy ul. Siennickiej.
1
Eko - zbiórka
Przed nami jesienny weekend, czyli idealny moment na porządki w szafie!
Zachęcamy Państwa do wsparcia Eko-Zbiórki prowadzonej w naszej szkole w ramach akcji oddajciucha.pl "Z Szacunku do planety - spakuj worek ! Razem uporządkujmy świat”. Ma ona na celu uświadomić, że ograniczenie produkcji odzieży ma pozytywny wpływ na Naszą Planetę.
Akcja będzie trwała do 10 listopada, a w tym czasie przyjaciel – Szop Ula będzie towarzyszył dzieciom i zachęcał do porządkowania świata. Prosimy o przynoszenie ubrań, butów i pozostałych tekstyliów w dobrym stanie.
Szop Ula czeka na Państwa przy wejściu B :)
Tydzień dbania o relacje
Zapraszamy do udziału w akcji "Tydzień dbania o relacje" realizowanym w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, który odbędzie się w dniach 23-27.10.2023.
A w programie: kolorowy poniedziałek, wtorkowy dzień uśmiechu, dzień dobrego słowa i wiele innych atrakcji.
Życzymy dobrej zabawy :)
Nietykiety
Uczniowie klas szóstych i jedna klasa siódma przygotowywały plakaty na temat "Netykiety". Prace były wspaniałe, kilka z nich prezentuje się na szkolnym korytarzu.
Garść informacji na temat Netykiety znajdziemy np. na: Netykieta, czyli savoir-vivre w internecie.
6
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Trzynastego października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali ciekawe i zabawne przedstawienie.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia i przypada w dniu 10 października (w tym roku jest to wtorek) jego CELEM jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, POMOC osobom chorym z naszego otoczenia , ULEPSZANIE opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych. Corocznie obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego organizowane są na podstawie jednego, głównego tematu. W tym roku jest to: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka. Inicjatorzy wydarzenia: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego zwracają tym samym szczególną uwagę na fakt, iż na całym świecie osoby cierpiące na choroby psychiczne w dalszym ciągu doświadczają naruszeń praw człowieka, jak wykluczanie z życia społecznego i dyskryminacja.
Czym jest zdrowie psychiczne?
Zgodnie z definicją WHO zdrowie psychiczne oznacza nie tylko brak zaburzeń czy choroby, ale także potencjał psychiczny człowieka, umożliwiający zaspokojenie własnych potrzeb, osiąganie sukcesów, czerpanie radości i satysfakcji z życia, sprzyjający nawiązywaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z innymi ludźmi oraz aktywnemu udziałowi w życiu społecznym. Dobre zdrowie psychiczne ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia. Schorzenia psychiczne mają bowiem wpływ na zdrowie fizyczne, dobre samopoczucie, aktywność zawodową i relacje międzyludzkie.
Jak możemy poprawić naszą kondycję psychiczną?
Aby zadbać o zdrowie psychiczne i zapobiegać depresji powinniśmy prowadzić zdrowy styl życia, a w szczególności:
- dbać o wypoczynek, wysypiać się regularnie.
- prowadzić aktywny tryb życia. Wysiłek fizyczny obniża poziom stresu i lęku oraz poprawia samopoczucie. Należy jednak mieć na uwadze, że nawet regularna aktywność fizyczna w przypadku wystąpienia choroby, nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego leczenia farmakologicznego lub psychoterapii, lecz stanowi czynnik prewencyjny oraz wspomagający leczenie wielu zaburzeń związanych z funkcjonowaniem mózgu.
- odżywiać się zdrowo – dieta i nawyki żywieniowe odgrywają znaczące role w prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu nerwowego. W jadłospisach warto uwzględnić dania bogate w: witaminy z grupy B, witaminę D3, cynk, kwasy tłuszczowe omega-3, magnez czy selen. Istotne jest ograniczenie przetworzonej i niezdrowej żywności, fast foodów i słodyczy.
- podtrzymywać swoje kontakty z przyjaciółmi i znajomymi. W budowaniu kondycji psychicznej pomocni są inni ludzie, stanowiący nasze wsparcie społeczne, przy czym bardziej efektywne są więzi oparte na kontaktach osobistych a nie przy pomocy mediów społecznościowych. Spędzajmy czas z tymi, których lubimy, zapewnijmy sobie dobre relacje z innymi, bądźmy na bieżąco w kontakcie z najbliższymi.
Jeżeli pomimo tego zauważycie, że dzieje się z Wami coś niepokojącego zwróćcie się o pomoc do fachowców bo każdy problem można rozwiązać i każdą chorobę można leczyć.
Światowy Dzień Drzewa 2023
Już jutro drzewa mają swoje święto...
Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami...
Dzień Drzewa jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, która ma na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie.
Świetlica szkolna zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do akcji pt. Magiczne drzewo. Napiszmy życzenia dla drzew, przyrody, zieleni w tym szczególnym dniu na przygotowanych plakatach, które znajdą się na parterze oraz na drugim piętrze podczas przerw....
O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca... A może warto przejść się do lasu czy parku, aby podziwiać piękno naszej polskiej przyrody i zastanowić się jak dużo od niej dostajemy
Archiwum Aktualności