• Pola Nadziei

• Serdeczne podziękowania dla dzieci, rodziców i wychowawców klas 1-3 za wsparcie akcji Pola Nadziei. W tym roku (2020/2021) udało nam się zebrać aż 1151 zł i 53 grosze! Pieniądze już zostały przekazane do Hospicjum.

We wrześniu przeprowadziliśmy akcję  Pola nadziei. Udział w niej wzięły wszystkie klasy. W sumie  udało nam się zebrać  605 zł. Przekazaliśmy je Hospicjum na ul.Tykocińskiej. Otrzymaliśmy  100 cebulek żonkili, które zasadziliśmy w naszym szkolnym ogródku kwiatowym.

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli”  W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

"Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

W tym roku w ramach programu "Pola Nadziei" zebraliśmy 615 zł na pomoc najbardziej potrzebującym ludziom, przebywającym w hospicjum lub korzystającym z pomocy tej instytucji.

Udział w programie "Pola Nadziei" wzięły wszystkie klasy.

Zebrane pieniążki przekazaliśmy Hospicjum na ul.Tykocińskiej.

Otrzymaliśmy 100 cebulek żonkili, które zasadziliśmy w naszym szkolnym ogródku kwiatowym.