Archiwum - rok szkolny 2018/19
Zakończenie Roku Szkolnego 2018/19 - ósmoklasiści
W poniedziałek, 17 czerwca 2019r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Warszawie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII. W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas VII oraz zaproszeni goście.
W pierwszej części uroczystości uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz laureaci konkursów otrzymali z rąk dyrekcji stypendia, medale, dyplomy oraz nagrody książkowe. Szczególne gratulacje skierowano do uczennicy klasy VIII b – Agaty Kloz, która została Prymusem Szkoły.
Po wręczeniu wszystkich nagród, dyplomów i wyróżnień oraz podziękowań dla rodziców zaangażowanych w działalność na rzecz szkoły odbyła się część artystyczna. Przygotowali ją uczniowie klas VII we współpracy z p. Beatą Urbańską i Agnieszką Łabencką. Nie zabrakło humorystycznych piosenek i tańca. Następnie ósmoklasiści wręczyli nauczycielom kwiaty w podziękowaniu za wspólną pracę, pedagogiczny trud, życzliwość i zrozumienie.
Uroczystość zakończono niepowtarzalnym polonezem, którym ósmoklasiści otworzyli tegoroczny bal.
Działalość uczniów klasy 2d
XI 2018 – uczniowie klas drugich wzięli udział w uroczystościach rocznicy odsłonięcia pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.
Minęły wakacje, początek drugiej klasy, a klasa 2d wspomina wakacyjne podróże.
We wrześniu i w październiku klasa 2d realizowała projekt „pamiętamy” rozmawiając o czasach 2 wojny światowej i Powstania Warszawskiego.
Przez cały rok szkolny klasy drugie raz w tygodniu miały zajęcia na basenie „Szuwarek”.
Uczniowie klasy drugiej d realizowali projekt „Moja rodzina”. Starali się jak najwięcej dowiedzieć o swoich dziadkach, prababciach, …
Na zajęcia klasy 2d i 1a przyszły panie edukatorki z Muzeum Józefa Piłsudskiego, aby opowiedzieć bajkę o wilku i psie i przybliżyć pojęcia wolności, niepodległości, …
Wszyscy uczniowie klas młodszych przygotowali piękną dekorację dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.
Jesienią i w zimie późnym popołudniem w w Sali klasy 2d spotkały się dzieci i ich rodziny na „Spotkaniach ze sztuką”, podczas których wszyscy śpiewali, deklamowali, prezentowali swoje prace plastyczne i dobrze się bawili.
Realizując program zdobywania certyfikatu szkoły Varsavianistycznej klasa 2d przystąpiła do projektu „Wielcy Warszawiacy”. Tym razem poznaliśmy sylwetkę Marii Skłodowskiej Curie.
Zespół „Nasza klasa” złożony w tym roku z uczniów klasy 2d dał wiele przedstawień – w grudniu i styczniu 5 razy pokazał widowisko „Gdzie Ty mieszkasz?”, w maju i czerwcu wystąpił w Teatrze Lalka, w 2 zaprzyjaźnionych przedszkolach, w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej i w Centrum Zdrowia Dziecka prezentując widowisko „Uśmiech z kurantem”, a także widowisko zrealizowane wspólnie z teatralnym zespołem „Otrwarta scena” działającym przy Teatrze Lalka – „Planeta Super”.
W czerwcu klasa 2d wzięła udział w Akcji Labirynt organizowanej w siedzibie orkiestry Simfonia Varsovia. Wspaniała zabawa przybliżyła nam świat muzyki.
Klasa 2d gościła w remizie strażackiej. Nie tylko oglądaliśmy sprzęt gaśniczy, ale także przeszliśmy kurs pierwszej pomocy.
Zwiedzając Warszawę klasa 2d wyruszyła na „Wyprawę śladami przedsiębiorczości”. Wspaniale spędziliśmy czas w Rodzinnym Ośrodku Hipoterapii”.
Finał kampanii ROWEROWY MAJ
17.06.2019 r. zakończyła się kolejna edycja kampanii Rowerowy Maj. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym przejazdem spod Stadionu PGE Narodowy, a skończyło przy Plaży Wilanów. Organizatorzy zadbali o to, żeby nikt się nie nudził. Gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchany plac zabaw, lody i wata cukrowa. A dla ochłody Warszawska Kranówka. Można było też potańczyć i pośpiewać do rytmów od Radia ESKA. Partnerzy akcji naszykowali dla wszystkich aktywnych wiele atrakcyjnych nagród.Więcej zdjęć: rowerowy_majTeatrzyk dla klas VII
12.06.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 141 odbył się spektakl przygotowany przez teatrzyk świetlicowy pt. "Legendy Polskie i Warszawskie" wyłącznie dla klas VII. Był to występ w ramach podziękowania dla nich za wykonane w ramach Programu Twórczego strojów i dekoracji do wyżej wymienionego przedstawienia. Po spektaklu prowadząca teatr pani Tamara Strzemecka podziękowała klasom VII za wspaniałe dekoracje i stroje, które wykonali i uważne oglądanie przedstawienia.
13.06.2019 r. pani Tamara Strzemecka wykonała z pamiątkowych zdjęć po występach gazetkę na korytarzu przed świetlicą pt. "Nasz Teatr".TamaraOgnisko Misyjne w stolicy
„Radość i pokój – w Duchu Świętym!” Tym pozdrowieniem w piątki tego roku szkolnego 2018/2019 witały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 141 im. Majora Henryka Sucharskiego w Warszawie przychodząc na spotkania Ogniska Misyjnego. Już od czterech lat „płonie” niewielkie Ognisko w naszej szkole, które animuje siostra Stefania Kanoniczka Ducha Świętego.
W tym roku szkolnym dzieci poznawały i „smakowały” duchowych owoców, których nauczyły się na pamięć stosując oazowy wierszyk Ks. Czesława Domina: „MI-RA-PO-CIE-U-DO-WIE-ŁA–OPA”, czyli owoce Ducha z Listu do Galatów (5,22) takie jak miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Dzieci poznawały postacie żyjące tymi owocami, naśladowały je w życiu szkolnym i rodzinnym. Razem czytałyśmy „Świat Misyjny”, grałyśmy w memory, trio misyjne czy państwa-miasta.
Szczególnie bliskim krajem dla uczniów stało się Burundi, gdzie Siostry Kanoniczki Ducha Świętego posługują już od 30 lat. Wspólnie przygotowałyśmy Liturgię Mszy św. na niedzielę misyjną w październiku i z okazji Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Dzieci chętnie wykonywały prace plastyczne: laleczki Japoneczki, Lamy z Panamy, bransoletkę masajską czy plakaty na gazetkę ścienną. Dużo radości sprawił dzieciom konkurs jedząc cytrynkę z solą czy spożywanie po raz pierwszy pomelo. Mam nadzieję, że wielosmakowe owoce Ducha Pocieszyciela będą się rozwijały w życiu duchowym dzieci i pomagały być im dobrymi małymi misjonarkami.
Dziękujemy też bardzo wszystkim zaangażowanym w Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci i piękne materiały duszpasterskie, które stały się ogromnie ciekawe i przydatne nie tylko na spotkaniach Ogniska Misyjnego, ale i w katechezie szkolnej. Niech łaska Ducha Świętego zawsze będzie z nami.
Opracowała: Siostra Stefania W. Maksymów CSS
Więcej zdjęć: Ognisko Misyjne
LEGENDY POLSKIE I WARSZAWSKIE
07.06.2019 r. dzieci z teatrzyku świetlicowego prowadzonego przez panią Tamarę Strzemecką przedstawiły spektakl pt. " Legendy polskie i warszawskie" w Przedszkolu Nr 230 i
w Przedszkolu Nr 48 w Warszawie.Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały sztukę. Na koniec oklaskami nagrodziły aktorów. Po spektaklu pani Tamara Strzemecka podziękowała wspaniałej publiczności i ogłosiła konkurs rysunkowy do przedstawienia zachęcając dzieci do rysowania. Panie dyrektorki obu przedszkoli nagrodziły aktorów cukierkami i batonikami.TamaraFascynujący Świat Mitów
"Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca."
(Jan Parandowski)
I miejsce – kl. 5a
II miejsce – kl. 5d
III miejsce – kl. 5f
Bardzo dziękuję uczniom klas piątych za mitologiczne zmagania, pomysłowe przebrania, piękne plakaty i ogromną wiedzę.
Dziękuję również jurorom – Patrycji z kl. 8b, Arkowi z kl. 8d i p. Ani Nowak za wsparcie merytoryczne i nie tylko.
Beata Dylska
Link do galerii: https://photos.app.goo.gl/89NMuZRq6yU3uGJJ9 Święto Dobrego Sąsiedztwa - gorące podziękowania
choć minęło kilka dni od naszego wspólnego święta i wydarzenia, wspomnienia są wciąż żywe, a opinie baaardzo pozytywne.
Pragnę raz jeszcze najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania.
Nasze miasteczko piknikowe na Grochowie przyciągnęło tłumy rodziców, dzieci, seniorów, młodzieży - sąsiadów. Mam nadzieję, że każdy z Państwa ma choć odrobinę satysfakcji z tego, że tak pięknie działaliśmy dla dobra wspólnego.
Praca i zaangażowanie wszystkich Państwa nie da się obliczyć żadnym rachunkiem ekonomicznym. Jest po prostu bezcenna! Czuć było wielkie serca wszystkich organizatorów, ale także wdzięczność i zachwyt odbiorców.
To zasługa wszystkich! Raz jeszcze bardzo DZIĘKUJĘ!
Dla tych, którzy nie mają Facebook'a podsyłam link do fotorelacji. Wystarczy kliknąć na album:)
Miłego oglądania i wspominania:)
Narazie nie mówię: "Do zobaczenia za rok", ale od niektórych z Was słyszałam pomysły na następny raz, a więc wszystko przed nami:)
Z serdecznymi pozdrowieniami
Magdalena Szlom
O.T. TRAD "SZANSA"
Przedstawienie LEGENDY POLSKIE
31.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 141 w Warszawie odbyło się przedstawienie pt. "Legendy polskie i warszawskie" dla klas od 0 - V. Spektakl przygotowany został przez koło teatralne, w którego skład wchodzą dzieci z klas I - V, a prowadzone jest przez panią Tamarę Strzemecką. Przedstawienie oglądały dzieci wraz z wychowawcami i rodzice dzieci występujących w przedstawieniu. Dekorację do przedstawienia oraz stroje dla aktorów wykonali uczniowie z klas VII pod kierunkiem pani Renaty Fundeły.
Po przedstawieniu ogłoszony został przez panią Tamarę Strzemecką konkurs rysunkowy do przedstawienia pt. "Legendy polskie i warszawskie". Organizatorka wskazała na kryteria oceniania rysunków: format A-4, kolorystyka, postacie w akcji, tło, imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł legendy. Wykonane prace należy wykonać do 08.06.2019 r. oraz przekazać do sali 20 (świetlica) do pani Tamary Strzemeckiej. Prace zostaną ocenione, wywieszone oraz nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi w dniach od 10.06.2019 r. do 14.06.2019 r.Święto Dobrego Sąsiedztwa
22 maja odbyło się Święto Dobrego Sąsiedztwa, organizowane przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci "SZANSA". Jak co roku nasza szkoła stanęła na wysokości zadania. Zainteresowanie naszymi zabawami interaktywnymi było bardzo duże. Każdy, kto zaszczycił nasze stoisko swoją osobą, odchodził z wielkim uśmiechem na twarzy. Ci z was, którzy nas odwiedzili, wiedzą o czym mowa.Tych, którzy nie zdążyli, zapraszamy w następnym roku.Na pewno tam będziemy .Do zobaczenia!Spotkanie z Tomaszem Majewskim
28 maja naszą szkołę zaszczycił obecnością znany lekkoatleta - kulomiot, dwukrotny Mistrz Igrzysk Olimpijskich z 2008 i 2012 roku - Tomasz Majewski.Na początek nasz Gość opowiedział nam o swoich pierwszych krokach w sporcie, przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich oraz jak wyglądały jego treningi. Zaprezentował również dwie podstawowe techniki pchnięcia kulą. Następnie uczniowie zadawali pytania, na które chętnie odpowiadał nasz Olimpijczyk. Dowiedzieliśmy się między innymi w jakim wieku rozpoczął treningi, co dał mu sport, a nawet jaki ma rozmiar buta. Następnie przyszedł czas na autografy oraz wspólne zdjęcia.Spotkanie przybliżyło uczniom ideę Igrzysk OlimpijskichZielona Szkoła - Mierzeja Wiślana
"W dzień biały morze śpiewa, szepce i szeleści,
Samemu sobie jeno gwarząc opowieści.
Kto się w nie wsłucha, słyszy w jego dziwnym szumie
Dalekie, tajne głosy, których nie rozumie."(Leopold Staff)
Na początku maja uczniowie klas: 7a, 7c i 7d wybrali się na pięciodniową wycieczkę nad morze.
Opiekunowie: B. Dylska, A. Łabencka, M. Łojewski, E. Wróblewska chcieli pokazać swoim uczniom region słynący z pięknej przyrody, bogatej historii, pięknych widoków, czystego powietrza.
Podróż rozpoczęliśmy w poniedziałek (6 maja) w dobrych nastrojach, gotowi na nowe przygody i świetną zabawę. W drodze do miejsca zakwaterowania w Jantarze odwiedziliśmy pole bitwy pod Grunwaldem i latarnię morską w Krynicy Morskiej, gdzie pokonaliśmy ponad 100 schodów, wspinając się na wysokość 26 metrów.
W kolejnych dniach naszego pobytu zobaczyliśmy: Gdańsk – Muzeum II Wojny Światowej, Bazylikę Mariacką, Fontannę Neptuna, Żuraw, Długi Targ, Westerplatte, Muzeum Stutthof, Gdynię, Sopot, Malbork. Spotkaliśmy się z rybakiem, rozegraliśmy pasjonujący mecz, tańczyliśmy, śpiewaliśmy nie tylko przy ognisku, oglądaliśmy zachody słońca nad morzem, zbieraliśmy bursztyny. Były też podchody wieczorne, konkurencje integracyjne, zabiegi upiększające, nocne rozmowy i inne atrakcje.
Ta wycieczka była dla nas wspaniałą lekcją historii, geografii, przyrody, a także koleżeństwa, radości, nowych doświadczeń i emocji. Wspólne chwile pozostaną w pamięci, na zdjęciach i w pamiątkowych dyplomach.
Dziękuję pięknie Wszystkim uczestnikom tej nadmorskiej przygody.
Byliście wspaniali!
Beata Dylska
Link do galerii: https://photos.app.
goo.gl/URgnG8vi389oCYav6 Moja mała ojczyzna
17 maja 2019 roku (piątek) w auli kurialnej przy ulicy Floriańskiej 3 odbyło się wręczanie nagród rzeczowych oraz dyplomów dla uczestników konkursu diecezjalnego dla szkół podstawowych pt.: „Moja mała Ojczyzna”. Wśród czterystu uczestników pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajął uczeń naszej szkoły Antoni Krzyżowski z klasy 3A, wyróżnienie otrzymała Marta Aleksandruk z klasy 3A i dyplom za uczestnictwo uczennica Julia Marczuk z klasy 6.Na spotkaniu z uczestnikami konkursu diecezjalnego obecny był nasz Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Ksiądz Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej Ks. Piotr Pierzchała wraz z Ks. Mariuszem Czyżewskim i inni zaproszeni goście.Dzieciom pięknie dziękujemy za trud pracy i gratulujemy dobrych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.Opracowała: siostra Stefania W. Maksymów CSSWycieczka do Czerska i Mniszewa
Życie rycerzy średniowiecznych i żołnierzy wojennych mogli poznać uczniowie klas 6b i 6c podczas wycieczki do Czerska i Mniszewa. Uczestniczyli bowiem w żywej lekcji historii.
W Czersku zwiedzili zamek, gdzie odbył się mini turnirj rycerski o rękę królowej Bony, turniej łuczniczy oraz pokaz uzbrojenia średniowiecznego.
W wielkich emocjach przejechali do skansenu broni pancernej w Mniszewie. Czas tam spędzony był opełen akcji i zabaw.
Pod ostrzałem artylerii, przedzierali się okopami by zdobyć przyczółek.
Więcej zdjęć: Czersk-Mniszew 2019 - 6b, 6c
Gąbką malowane...
Serdecznie zapraszamy na wystawę prac uczniów klas III-V.Wystawa zatytułowana jest "Abstrakcje gąbką malowane"Prace wystawione są na parterze.ZapraszamyBohaterON
Pamiętacie październikową akcję BohaterON. Włącz historię?
Nie myślcie, że Nasze starania o pamięć o Powstańcach pozostały bez odzewu. NIE!
W odpowiedzi na wysłane przez nas kartki dziś otrzymaliśmy dziękczynny list od Pani Marii Mordasewicz – Żakowskiej uczestniczki Powstania Warszawskiego. Pani Maria w swoim liście, w szczególności, pragnie podziękować uczniom klas Va, IVc oraz klasie IVe, za to „że nasz trud nie poszedł na marne”.
Pani Maria pseudonim „Myszka” w czasie Powstania była sanitariuszka w szpitalu numer 1. Był to prowizoryczny szpital przy Komendzie AK Powstania Warszawskiego, dzielnica Śródmieście.
Jeśli chcielibyście bliżej poznać osobę pani Marii, zgłębić jej losy zapraszamy Was na stronę:
https://www.1944.pl/archiwum-
historii-mowionej/maria- zakowska,2712.html Festyn Rodzinny
6 kwietnia 2019 roku odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Było mnóstwo zabawy... Można było sprawdzić się podczas ćwiczeń sportowych, grach zręcznościowych oraz grach komputerowych.
Osoby lubiące prace plastyczne i techniczne również mogły znaleźć coś dla siebie.
Było również miasteczko rowerowe oraz pokaz pierwszej pomocy.
Podzas pobytu na Festynie nie dało się być również głodnym i spragnionym...
Prawdiwym HITEM okazał się tunel strachu wymyślony przez uczniów klasy 7d.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę:))
Więcej zdjęć: FESTYN RODZINNY
Wolontariat w naszej szkole
Czasami wystarcza...
jeden promień słońca...
jedno miłe słowo...
jedno ciepłe spojrzenie...
wyciągnięta dłoń..
jedno pozdrowienie.
jeden uśmiech...
Potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych,
którzy znajdują się obok nas.Wolontariat w naszej szkole
Zbliża się Wielkanoc. To czas, w którym każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka, a często również wsparcie. Dlatego kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności zorganizowanej przez Caritas. Zbieraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Lidla za pomoc, a także wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli akcję i podzielili się artykułami spożywczymi i dobrym słowem.
Wolontariusze z klas: 7d, 8b, 8d
Opiekunowie: p. Beata Dylska, p. Agnieszka Denkiewicz, p. Jolanta Szczeblewska
Knkurs "100 lat - moja mała Ojczyzna"
Konkurs „100 lat – moja mała Ojczyzna” został przeprowadzony w klasach I-III naszej szkoły podstawowej do 8 marca 2019 roku. Zadaniem dzieci było przedstawienie w ciekawy sposób walorów czy obiektów historycznych swojej miejscowości „Małej Ojczyzny”. Ważnym, centralnym punktem każdej pracy jest godło Polski. Celem konkursu było m.in. zaznajomienie dzieci z historią obiektów swojej okolicy oraz uwrażliwienie dzieci na piękno okolicy, kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych, a także rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych.
W konkursie udział wzięli:
I miejsce – Antoni Krzyżowski kl. 3A
II miejsce – Julia Marczuk kl.4F
III miejsce – Marta Aleksandruk kl.3A
Pozostali uczestnicy konkursu:
Katarzyna Grzech kl.1A
Antoni Kośnik kl.2D
Amelia Stefańska kl.3B
Amelia Rachubińska kl.4F
Wojciech Szewczuk kl.4F
Magdalena Miazio kl.4F
Natalia Aleksandruk kl.5F
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Iwony Kutyły za nagrody dla zwycięzców.
Siostra Stefania Maksymów i Pani Agnieszka Denkiewicz
ASTERIADA
W marcu 2019 trzy uczennice: Maja z 4e, Zosia z 5 d i Julia z 5a reprezentowały Naszą Szkołę w warszawskim konkursie wokalnym Asteriada. Po raz pierwszy dziewczynki mogły przekonać się jak śpiewa się wśród większej publiczności oraz poczuć jak to jest stanąć na profesjonalnej scenie. Mimo braku nagród i wyróżnień, myślę że nie stracą chęci i zapału by próbować sił na kolejnych festiwalach i konkursach. Otrzymały cenne wskazówki od specjalistów nad którymi powinny pracować, aby osiągnąć w przyszłości sukces.
Sylwia Kuligowska
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„OBRAZ WSPÓŁCZESNEJ WARSZAWY”
KLASY I
I miejsce – Alicja Iwanowska
II miejsce – Alicja Zakrzewska
III miejsce – Kinga Szymańska
Wyróżnienia:
Hanna Perkowska
Mira Baranowska
Julia Dominiak
Amelia Cichoszewska
Zuzanna Kozłowska
KLASY II
I miejsce – Bartek Hołub
Ii miejsce – Aleksandra Remiarz
III miejsce – Paweł Kotowski
WYRÓŻNIENIA:
Aleksandra Pawłowska
Amelia Dawidowska
Matylda Nowak
KLASY III
I miejsce – Lena Gołub- Stępniewska
II miejsce – Wiktoria Wasilewska
III miejsce – Zuzanna Dworakowska
WYRÓŻNIENIA:
Karolina Cieciera
Daniel Pietrzak
KLASY IV – VI
I miejsce – Aleksandra Niepokój
II miejsce – Katarzyna Karolczak
III miejsce – Helena Wrzesińska
WYRÓŻNIENIA:
Wirginia Adamajtys
Jakub Wardawy
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.
Zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do świetlicy sala nr 19
od 03.04.2019r.
Układ Mendelejewa - klasy 7 i 8
Z powodu 150 rocznicy utworzenia przez Dmitrija Mendelejewa układu okresowego pierwiastków, rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowym Rokiem tegoż układu. Z tej okazji uczniowie klas 7 i 8 realizowali projekt chemiczny.
Szkolny Mam Talent
20 marca klasy 5 - 8 witały wiosnę, prezentujac swe talenty. Baczne oko jury oceniało te występy. I miejsce zajął Szymon, grając motyw z "Różowej pantery". II miejsce zajęła Ula, grając na flecie poprzecznym, III - tańcząca Ola. Jury nagrodziło też fantazyjnie przebrane osoby. Wiosna
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbył się w naszej szkole Festiwal Szkolnych Talentów "Mam Talent". Uczniowie klas 0 - 4 prezentowali umiejętności taneczne, wokalne, gry na instrumentach, pokazy gimnastyczne i sztuki walki. Obejrzeliśmy pokaz filmowy realizowany metodą poklatkową, układanie na czas kostki Rubika oraz pokaz sztuczek karcianych. Było radośnie i kolorowo.
Więcej zdjęć: MAM TALENT
Lew, Czarownica i stara szafa
Szkolne Koło Teatralne tym razem zmierzyło się z historią pewnego Lwa, Białej Czarownicy i niezwykłej starej szafy. Zobaczcie jak wyszło! Na zdjęciach spotkanie z panem Tumnusem, noc przy Kamiennym Stole i koronacja rodzeństwa Pevensie.
Stroje dla teatrzyku
Uczniowie klas VII pod kierunkiem pani Renaty Fundeły wykonali w ramach Programu "Twórczych Działań" stroje dla teatrzyku świetlicowego na przedstawienie pt. "Polska i Warszawa w Legendach" przygotowywane w ramach Programu Varsavianistycznego przez Panią Tamarę Strzemecką.
Już niedługo rowerowy szał:)
Proszę Państwa!!!
Do maja jeszcze jeszcze trochę czasu... Idealny czas na przeglądy rowerowe...
A od maja ruszamy drugi raz z Kampanią Rowerowy Maj 2019!
Więcej informacji wkrótce
#rowerowymaj2019Zbiórka dla kociaków:))
Koncert kolęd i pastorałek
3 stycznia odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Uczniowie nie tylko śpiewali, ale również sami sobie akompaniowali na pianinie i gitarze. I tak zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Patryk Paradowski 4a
II miejsce Zuzia Mazurek 5c
III miejsce Gabrysia Kaczmarek 7b
Wyróżnienia otrzymali:
Klara Bodalska 5b
Igor Stępiński 1a
Patrycja Aksanowska 3bAkademia Młodych Przyrodników
„Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego”
Akademia Młodych Przyrodników – zakończenie Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego
W dniu 12.12.2018 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat "Akademii Młodych Przyrodników", który jest podsumowaniem rocznej pracy uczniów i nauczycieli.
W tym czasie braliśmy aktywny udział w realizacji gier terenowych, rajdów, konkursów i zdobywaliśmy odznaki turystyczne, poznając przyrodę, historię i architekturę Warszawy.
Nasi podopieczni wykazali się talentem fotograficznym i zdobyli osiem nagród w konkursie – Zabytkowe Parki Warszawy.
Gratulujemy sukcesów i zaangażowania.
Koordynatorzy: Beata Dylska, Jolanta Szczeblewska, Monika Trzaska
Tak, pomagam
„Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.”
W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku (piątek, sobota) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem: „Tak. POMAGAM!” Caritas Polska.
Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.
Dziękujemy Wszystkim tym, którzy dorzucili się do naszego koszyka i wsparli ciepłym słowem, a także uczniom klas: 7d, 8b, 8d, pani Agnieszce Denkiewicz i pani Jolancie Szczeblewskiej za pomoc i poświęcony czas.
Beata Dylska
Bal na świetlicy
30 listopada 2018 r. w świetlicy w sali 20 Szkoły Podstawowej Nr 141 w Warszawie odbył się Bal Andrzejkowy zorganizowany dla klas 1 przez panią Tamarę Strzemecką. Były wróżby z butów, imienne, symboliczne, z kubków, kart, kolorów.
Odbyły się konkursy w tańcach indywidualnych, w parach, z balonami i krzesłami i na gazetach. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Uczniowie klasy 5 robią doświadczenia...
Uczniowie klasy 5 realizowali projekt badawczy na lekcji biologii. Przygotowane zostały labbooki, prezentacje wykonanych prac terminowych. Natomiast nasi starsi uczniowie badali właściwości kwasów, wykrywali skrobię w produktach spożywczych i wiele innych. Mogli poczuć się jak naukowcy w swojej szkole.
Więcej zdjęć:
5f w Parku Miniatur
W czwartek 22 XI Uczniowie klasy 5f miały zajęcia w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego i wzięły udział w lekcji "Utracone perły architektury: Warszawa jakiej nie znacie".
Zabawa andrzejkowa klas 4
22 października w SP nr 141 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 4. Po południu korytarz na drugim piętrze zamienił się w parkiet, a klasy w bufet i salę wróżb. Dyskotece towarzyszyły konkursy przygotowane przez wychowawców i wróżby prowadzone pod okiem p. Eli Czerwińskiej.
Każdy z uczestników andrzejkowych szaleństw mógł sprawdzić, jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości, wylosować magiczne bileciki by dowiedzieć się, co go czeka oraz przekłuć papierowe serce, aby poznać imię swojej sympatii. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku.
Wszyscy czwartoklasiści świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejną szkolną zabawę.
3c poznaje zawód fryzjera
26.11.2018r. klasę 3c odwiedził Pan Daniel, który zdradzał uczniom tajniki fryzjerstwa.
Dzieci poznały narzędzia jakimi posługuje się fryzjer, kilka sztuczek fryzjerskich oraz jak wyglądał ten zawód w dawnych czasach. Mogły też wcielić się w rolę fryzjera jak i modela szkoleniowego. Zabawie i śmiechom nie było końca.
Rocznica odsłonięcia pomnika - Grobu Nieznanego Żołnierza
16 listopada uczniowie klas drugich wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy odsłonięcia pomnika - Grobu Nieznango Żołnierza zorganizowanych przez Towarzystwo przyjaciół Warszawy.
Mimo listopadowego chłodu uważnie wysłuchaliśmy gawędy opowiadajacej o tym, jak powstał ten niezwykły pomnik. Poczty sztandarowe oddały cześć wszystkim zołnierzom, którzy walczyli i oddali życie w niezliczonych miejscach na całym swiecie walczac o wolność i pokój swoich rodaków.
Czworo delegatów naszej szkoły w długiej kolumnie uczniów z wielu innych szkół z przejęciem podchodziło do wartujących żołnierzy, którzy przejmowali i pięknie układali przyniesione przez nas kwiaty.
Na koniec jedna z uczennic wpisała się do księgi pamiatkowej Grobu Nieznanego Żołnierza pozostawiając na zawsze ślad obecności naszej szkoły i nasza pamięć o bohaterskich Polakach.
Sukces naszej uczennicy
Miło mi poinformować, że Agata Komorowska uczennica klasy 5 a zdobyła I miejsce w konkursie dzielnicowym Nasza Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości w I kategorii: uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich ul. Siennicka 15 w Warszawie. Uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 14. 11. 2018 r.
Gratuluję Renata Fundeła
Apel z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości
9 listopada 2018 roku uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Słowa Mazurka Dąbrowskiego rozbrzmiały o godzinie 11:11, bowiem nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej".
Następnie Dyrekcja szkoły przywitała zebranych uczniów i pracowników szkoły oraz zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania apelu przygotowanego przez uczniów klas III-VIII.
Podczas apelu zostaliśmy wprowadzeni w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Po zakończeniu montażu słowno-muzycznego zostały rozdane uczniom nagrody za udział w konkursach:
- Plakat z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski
- Patriotyczna zakładka do książki
- Kokarda Narodowa 1918 r.
- 100-lecie Odzyskania Niepodległości
- Komiks dla Niepodległej
- Życzenia dla Polski
- 100 słów dla Polski
Więcej zdjęć: Święto Niepodległości - apel
Pomagamy zwierzętom
Akcja "Pomagamy zwierzętom w schronisku" trwała od 01.10.2018r. do 31.10.2018r. W tym roku zbieraliśmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Zbiórka odbywała się przy świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 141 w Warszawie. Zbierana była karma dla kotów i psów, miski, koce, ręczniki, kołderki, smycze, gryzaki itp.
09.11.2018r. koordynator akcji pani Tamara Strzemecka zawiozła zebrane dary do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Od kierownictwa schroniska otrzymała 2 podziękowania: jedno zostało skierowane do Dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów, a drugie dla koordynatora akcji - pani Tamary Strzemeckiej, za pomoc okazaną zwierzętom znajdującym się w schronisku.Lekcja patriotyzmu
W ramach uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się niezwykle ciekawa lekcja historii i patriotyzmu. Uczniowie klas pierwszych poznawali najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski oraz słuchali opowieści o ludziach, którzy walczyli za nasz kraj. Na własne oczy mogli zobaczyć prawdziwe mundury oraz ubrania i przedmioty pochodzące z okresu wojennego, za którymi ukrywa się bogata historia Polski.
Zajęcia poprowadził p. Michał Zieliński - dowódca oraz p. Wojciech Decowski - członek Grupy Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych Kompania "Warszawianka".
Więcej zdjęć: Lekcja patrityzmu
Koncert pieśni patriotycznych
8 listopada odbył się koncert pieśni patriotycznych. Pani Sylwia Kuligowska wraz ze swoimi podopiecznym zachęciła uczniów klas IV - VIII do śpiewania pieśni z okresu wojennego oraz współczesnych dotyczących niepodległej Polski.
Po koncercie uczniowie mogli obejrzeć wystawę portretów wielkich Polaków.
Akcja BohaterOn
31 października 2018 r. zakończyła się akcja BohaterON. Dziękuję wszystkim jej uczestnikom za zaangażowanie, współpracę, patriotyczną postawę, dobre serce. Kartki już wysłane. Bez wątpienia dotrą do wielu Powstańców. Prawie 600 osób wyraziło podziękowania Bohaterom Powstania Warszawskiego. Zapraszam do akcji w następnym roku szkolnym.
Wiem, co jem
29 października odbyło się pierwsze kółko kulinarne "Wiem, co jem" w ramach projektu realizowanego w ramach kampanii społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Jest to inicjatywa mająca na celu rozwijanie zainteresowań zdrowym stylem życia, prawidłowym żywieniem.
Zajęcia prowadzą p. Malwina, p. Ania i p. Monika. Zajęcia kierowane są do kl. 0 - III.Było tak pysznie, że nie mamy zdjęcia przygotowanego deseru..., a był nim budyń waniliowy z gruszkami i cynamonem..
Och jak było pysznie! 😋Konkurs plastyczny
Miło mi poinformować, że Natalia Janus z klasy 5a zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym warszawskim - „Losy Polaków na drodze do niepodległości”. Natalka wykonała pracę pt. „ILUSTRACJE DO POLSKICH PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH’. Uroczystości wręczenia nagród odbyły się w Zamku Królewskim 23 października 2018 roku w sali balowej . Laureaci konkursu otrzymali liczne nagrody, brali udział w pięknym koncercie i przedstawieniu o treściach patriotycznych. Katalog w formie książeczki Losy Polaków na drodze do Niepodległości został przekazany do naszej biblioteki szkolnej.
Zachęcam do obejrzenia prac konkursowych m.in. Natalki oraz przeczytania wierszy o treści patriotycznej.
Gratuluję, Renata Fundeła
Konkurs pieśni patriotycznej
25 października 2018 po raz kolejny odbył się konkurs pieśni patriotycznej. Uczniowie prezentowali utwory z różnych okresów historycznych począwszy od pieśni legionowych, pieśni powstańczych po piosenki współczesne w duchu patriotycznym.I miejsce otrzymała Hanna z klasy 5e za wykonanie piosenki "Mury".Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za piękną patriotyczną postawę wyrażoną poprzez wspólne świętowanie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Sylwia KuligowskaWspólne świętowanie Dnia Niepodległości
25 października delegacja uczniów Naszej Szkoły została zaproszona na wspólne świętowanie Dnia Niepodległości do Zespołu Szkół Specjalnych.Uczniowie mogli podziwiać piękne i nagrodzone prace plastyczne związane z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz występy uczniów z okolicznych szkół.My również zaprezentowaliśmy się na scenie grając Rotę na fletach oraz zaśpiewając pieśń Niepodległa niepokorna.100 okrążeń boiska na 100-lecie odzyskania niepdległości
19.10.2018 r. w godz. 10.45-13.30 odbył się w naszej szkole bieg: „100 okrążeń boiska na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. W biegu wzięło udział 447 uczniów i 14 pracowników szkoły. Uczestnicy biegli lub maszerowali w 4-osobowych drużynach oraz indywidualnie. W świetlicy zostały przygotowane chorągiewki, pompony biało-czerwone i transparent, na którym widniała nazwa biegu i daty: 1918 i 2018. Niektóre klasy miały swoje elementy narodowe, np. kotyliony. Bieg, mimo pochmurnej pogody, był bardzo kolorowy i udany. Akcję zorganizowała pani Małgorzata Akolińska we współpracy z wychowawczyniami świetlicy klas starszych oraz uczennicami klasy VIII c- Marysią, Julią i Eweliną.
Łazienki Królewskie - rajd pieszy
"Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście"
J. Kofta
W sobotę (20.10.2018r.) w ramach projektu edukacyjnego – Akademia Młodego Przyrodnika uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym rajdzie. Tym razem odwiedziliśmy Łazienki Królewskie i przypomnieliśmy sobie klasycystyczne zabytki i wspaniałe ogrody.
Wykonaliśmy zadania rajdowe i odpoczywaliśmy w pięknych okolicznościach przyrody.
Dziękujemy za ten jesienny spacer.
Opiekunowie: Beata Dylska i Jolanta Szczeblewska :)
Więcej zdjęć: Łazienki Królewskie - rajd pieszy
Skarby Warszawskiej Przyrody
16 października 2018 roku uczniowie klasy 5f wzięli udział w lekcji biologii w terenie. Lekcja zorganizowana została przez
Stowarzyszenie Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków (STOP)
w ramach realizowanego projektu Skarby Warszawskiej Przyrody.
Wisła i tereny nadwiślańskie to prawdziwy skarb warszawskiej przyrody.
Śladami Jana Pawła II
W poniedziałek (15.10.2018r.) uczniowie kl. 7d, 8b i 8d wzięli udział w rajdzie śladami Jana Pawła II w przeddzień obchodów wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego, a działo się to 16 października 1978 roku.
Podczas rajdu odwiedziliśmy miejsca związane z papieżem Polakiem:
Plac Piłsudskiego – miejsce Mszy odprawionej przez papieża w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski
w czerwcu 1979 roku. We Mszy sprawowanej przez Naszego Rodaka na placu, noszącym wówczas nazwę Placu Zwycięstwa uczestniczyło 500 tysięcy osób. Zgromadzeni wysłuchali papieskiego kazania
o obowiązku dawania świadectwa wierze i odpowiedzialności za jej dziedzictwo, zakończonego wołaniem
o dar Ducha Świętego:Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!
Na tym samym pacu, nazwanym już Placem Piłsudskiego Ojciec Święty ponownie odprawił Mszę
w czerwcu 1999 roku.Grób Nieznanego Żołnierza – przed Mszą w czerwcu 1979 roku Jan Paweł II złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wpisał się do księgi pamiątkowej.
Kościół Św. Krzyża – znajduje się tam kaplica z relikwiami krwi świętego i łacińskim napisem:
Tu Es Petrus (Ty jesteś Skałą). Na ścianie kaplicy widnieje tekst, który wygłosił Jan Paweł II w dniu 02.06.1979 roku:Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną — bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu.
Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego – z tego klasztoru 3 października 1978 roku Karol Wojtyła wyjechał na konklawe do Rzymu, podczas którego został wybrany.
Biblioteka Uniwersytecka – budynek poświęcił Jan Paweł II 11 czerwca 1999 roku.
Kościół św. Anny – to tutaj Ojciec Święty spotkał się z młodzieżą podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Wydarzenie to upamiętnia tablica przy wejściu do kościoła, na której widnieje napis:
Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję.
Odwiedziliśmy również: Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Dom Arcybiskupów, Cerkiew Grekokatolicką Ojców Bazylianów, Kościół rektorski środowisk twórczych pw. św. Brata Alberta
i św. Andrzeja Apostoła, Teatr Wielki, Katedrę Polową Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.Więcej zdjęć: Śladami Jana Pawła II
Dziękujemy naszym uczniom za wspólny spacer w tym szczególnym dniu.
Opiekunowie: Beata Dylska i Jolanta Szczeblewska :)
Drzewa od 5f
W tym roku nasza szkoła dołączyła do 2 edycji akcji Warszawskie Święto Drzewa - Milion drzew dla Warszawy.
Akcja organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Klub Gaja. Zieleń, piękne skwery i parki, to jeden z największych skarbów stolicy. Posadzenie drzewa nie jest łatwe, często znacznie trudniej jest potem zadbać o nie, dlatego uczniowie klasy 5f otoczą je opieką.
Więcej zdjęć: Drzewa od 5f
Dzień Edukacji Narodowej
12 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu Hymnu Polski oraz Hymnu naszej szkoły przedstawiciel Samorządu Szkolnego złożył życzenia Gronu Pedagogicznemu na ręce Pani Dyrektor Anny Gołygowskiej. Następnie wszyscy obejrzeli piękny występ słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Katarzyny Uhmy przez zespół " Nasza klasa" złożony z uczniów klasy 2d.
Na zakończenie Pani Wicedyrektor Elżbieta Wróblewska rozdała dyplomy w konkursie matematycznym " Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Więcej zdjęć: Dzień Edukacji Narodowej
Lekcja EDB w JRG nr 8
W dniu 09 października uczniowie klasy 8b odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 8 przy ulicy Majdańskiej w ramach realizacji przedmiotu – Edukacja dla Bezpieczeństwa.
Poznali stanowisko pracy dyspozytora, który przyjmuje wszystkie zgłoszenia z numeru 998. Dowiedzieli się również, jak funkcjonuje w Polsce numer alarmowy 112 oraz jak prawidłowo należy składać meldunek o zagrożeniu.
W garażu komendy zaprezentowano uczniom wyposażenie samochodów i ich przeznaczenie, a także do czego służą i w jakich przypadkach wykorzystywane są poszczególne sprzęty.
Młodzież miała możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, jak również do jedynego w Polsce ambulansu ratownictwa medycznego z najnowszym wyposażeniem.
Poruszony został temat pierwszej pomocy przedmedycznej i sposobów zabezpieczenia osoby poszkodowanej z wykorzystaniem dostępnego sprzętu.
Każdy strażak bowiem obowiązkowo uczestniczy w kursach pierwszej pomocy, która jest niezbędna do wykonywania tego zawodu, a jednostka którą odwiedziliśmy, specjalizuje się w ratownictwie medycznym.
To była niezapomniana lekcja.
Dziękujemy:
- uczniowie klasy 8b i p. Beata Dylska
Nasi działacze...
11 października uczniowie klasy 7b wraz z Panią Agnieszką Denkiewicz sadziły cebulki żonkili w ramach akcji Pola Nadziei. Znajdziecie je Państwo przy bramie wjazdowej do szkoły.
VIII ŚWIATOWY
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
EDUKACJA-ZABAWA-INTEGRACJA
28 września 2018r. uczniowie klas czwartych i piątych kolejny raz uczestniczyli w międzynarodowej akcji z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Impreza była okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Tegoroczne konkurencje, gry i zabawy:
MINUTKA – 21 przykładów w 60 sekund
GRA KARCIANA – 9 przykładów w 1 minutę
PIŁKARZ - MATEMATYK
– 5 przykładów i 5 strzałów piłką do bramki (po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi)
POJEDYNKI typu MEMORY
– gra z wykorzystaniem nakrętek z tabliczką mnożenia
PATROLE SZKOLNE
- odpytujące pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia
DEKORACJE na korytarzach
DEKORACJE w zeszytach
Gra komputerowa z programem MATZOO
PODSUMOWANIE
– wręczenie odznak „EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA”
– wręczenie dyplomów i nagród klasowym MISTRZOM TABLICZKI MNOŻENIA
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2018/2019
klasa
imię nazwisko ucznia
4a
Tomasz Bura
4b
Amelia Pośnik
4c
Zuzanna Maciak
4d
Michał Różański
4e
Marek Piotrowicz
4f
Valeriia Lytvynenko
5a
Jan Wieczorek
5b
Antoni Marciniak
5c
Klaudia Goławska
5d
Igor Wojtkowski
5e
Pola Kabat
5f
Maria Tymoshenko
Imprezę przygotował zespół nauczycieli matematyki:
Agnieszka Błędzińska
Monika Korczak,
Elżbieta Krawczyk,
Aneta Potocka
Paulina Suchodolska
Elżbieta Wróblewska
Więcej zdjęć: VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Cząsteczka DNA
Uczniowie klas 5,7, oraz 8 pod kierunkiem Pani Moniki Traski uczestniczyły w szkolnym projekcie edukacyjnym dotyczącym wykonania modelu cząsteczki DNA. Model mógł być wykonany z różnych materiałów. Wykonane modele zostały zrobione z plastiku, papieru, metalu, koralików, kredek, patyczków do lodów, pomponów, piłeczek styropianowych, słomek plastikowych, plasteliny, a nawet ze słodkich żelków.
"Dzień Chłopaka" w 6B
Uczniowie klasy 6B świętowali 3 października klasowy dzień chłopaka.
Aby wybrać tego naj... mężczyznę klasy, chłopcy startowali w czterech konkurencjach z różnych dziedzin.
Było plecenia warkoczyka, odgadywanie nazwisk sławnych mężczyzn, przekładanie kubków oraz przesuwanie się na kocyku.
Mężczyzna Naj... otrzymał certyfikat z podpisami koleżanek, a wszyscy chłopcy pamiątkowe muchy.
"Bohaterska Warszawa"
W czwartek 27.09.2018 r. klasy drugie uczestniczyły w wycieczce pod hasłem
"Bohaterska Warszawa. Szlakiem miejsc upamiętniających walkę Polaków o niepodległość".
Uczniowie odwiedzili między innymi Olszynkę Grochowską, Grób Nieznanego Żołnierza i Kopiec Powstania Warszawskiego.
Chcesz żyć - ZWOLNIJ
Dnia 27 września delegacja klas trzecich uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym zachowania bezpieczeństwa dzieci na drogach. Było to spotkanie zorganizowane przez burmistrza gminy Praga -Południe dla wszystkich uczniów klas I-III z naszej dzielnicy.
Dzieci otrzymały kamizelki i plecaczki odblaskowe, w których znajdowała się jeszcze mała niespodzianka.
CZYŃ TAK, JAKBYŚ CHCIAŁ, ABY TOBIE CZYNIONO
Zapraszamy do udziału w projekcie biblijnym pt. "CZYŃ TAK, JAKBYŚ CHCIAŁ, ABY TOBIE CZYNIONO". Projekt realizujemy we współpracy ze SP 109 w Zerzniu.
Inspirując się Pismem Św. realizujemy: prezentacje multimedialne, przedstawienia teatralne, analizę czytań niedzielnych.
Spotkania w piątki na 9l od 15:40 do 16:25.
Kromka Chleba dla Sąsiada
"Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat."W dniach 21 i 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności zorganizowanej przez Caritas - „Kromka Chleba dla Sąsiada”.Kampania skierowana jest do osób najuboższych, potrzebujących, opuszczonych, cierpiących z powodu niedostatku, a w szczególności dla seniorów.Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli akcję i podzielili się artykułami spożywczymi i dobrym słowem.Wolontariusze z klas: 7d, 8b, 8dOpiekunowie: p. Beata Dylska, p. Agnieszka Denkiewicz, p. Jolanta SzczeblewskaNasz uczeń na scenie:))
8 września na scenie Teatru Rampa odbyła się premiera musicalu Teatru Muzycznego TINTILO - "OTO OLIVER TWIST". Musical oparty jest na motywach powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist” w adaptacji i reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej.
Wystąpił w nim nasz uczeń - Maurycy!!!
Serdecznie gratulujemy sukcesu:))
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Około 750 uczniów naszej szkoły, 3 września rozpoczęło rok szkolny. Wypoczęci i uśmiechnięci przyszli, aby przywitać swoich nauczycieli, kolegów i koleżanki.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz szkolnego.
Następnie Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zebranych oraz wspomniałą o bardzo ważnym dla Polaków wydarzeniu - odzyskaniu niepodległości, której 100. rocznica przypada w tym roku.
Uroczystość umilili śpiewem i tańcem uczniowie klas 5a, 6d, 7a i 7b pod opieką Pani Sylwii Kuligowskiej.
Sukces naszego ucznia
W dniach 4-5.08 odbyły się Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików.
Nasi wioślarze wrócili ze złotym i dwoma brązowymi medalami. Złoto zdobyła w pięknym stylu i z dużą przewagą nad osadami z Bydgoszczy i Poznania ósemka młodzików trenera Dominika Brodziaka wśród których był nasz uczeń: Kacper Sobieska.