• Szkoła na dwie piątki!

pozostanie razem to postęp,

wspólna praca to sukces"

Henry Ford

19 października 2022 w środę niezwykle zaszczyceni i pełni radości przyjęliśmy w murach naszej szkoły zacnych i przyjaznych gości Przedstawicieli władz miasta, Przedstawicieli związków zawodowych, Absolwentów, Rodziców, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły. Witaliśmy serdecznie przybywających w progu szkoły zapraszając do odświętnie przygotowanej Sali gimnastycznej. Uroczystość Jubileuszu 55 - lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 141 im. mjra Henryka Sucharskiego w Warszawie rozpoczęła się w samo południe. Mikrofon dzierżył nasz nauczyciel Pan Tobiasz Putowski, wspaniale prezentujący się tego dnia jako konferansjer, zapowiadając na wstępie niespodziankę występ naszych absolwentek – Marty Kamać, Natalii Lorens oraz Dominiki Wrzyszcz. Po powitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość, odczytaniu Listów Gratulacyjnych, zgromadzeni wysłuchali  krzepiących i pełnych ciepłych słów przemówień m. inn. Pani Burmistrz, Pani Dyrektor Szkoły, Panie Dyrektorki zaprzyjaźnionych przedszkoli napisały wiersz, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” cytował klasyków. Niezwykle wzruszające było wystąpienie emerytowanej Dyrektor Szkoły Pani Elżbiety Przywały. Wręczenie Medali Sucharskiego Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, którzy przepracowali w szkole ponad 20 lat było kolejnym punktem obchodów. Następnie przyszedł czas na występ Orkiestry Wojska Polskiego. Chór i balet zaprezentowali specjalnie dobrany na tę okazję repertuar. Nasza Gospodyni Pani Dyrektor Anna Gołygowska z wielką satysfakcją i nieskrywaną radością zaprosiła osoby zgromadzone na otwarcie nowego skrzydła szkoły. Biało - czerwoną wstęgę przecięli Pani Burmistrz Bożena Przybyszewska, Pan Burmistrz Karol Kowalczyk oraz Dyrektor szkoły Anna Gołygowska. Przygotowaną  specjalnie na tę okazję wystawę poświęconą historii szkoły i jej patrona goście mogli oglądać w nowej części szkoły.

Poniżej otrzymane listy gratulacyjne i życzenia dla naszej szkoły.