• Środowisko lokalne

• 3b w pracowni abażurów

Teatrzyk w przedszkolach

Inscenizację  pt. „Warszawa  i Ja” teatr   świetlicowy  przedstawił  również  dzieciom od 3 do 6 lat 11.05.2017r. w  Przedszkolu  Nr 230 oraz 12.05.2017r. w  Przedszkolu  Nr 48  w  Warszawie.  Tam  również został  przez  panią  Tamarę  Strzemecką  ogłoszony  Międzyszkolny Konkurs Rysunkowy  do  oglądanego  przedstawienia.

3g w zakładzie kuśnierskim

9 maja klas 3g odwiedziła zakład kuśnierski pani Anny Mróz przy ul. Grochowskiej. Pani Anna opowiedziała nam na czym polega praca kuśnierza. Dowiedzieliśmy się także  jakich najczęściej skór używa się do szycia futer oraz jakie narzędzia wykorzystuje w pracy kuśnierz.

Warszawscy rzemieślnicy - koło garncarskie

13 grudnia do sali klasy 3e przyszła pani plastyczka i ...przyniosła prawdziwe koło garncarskie. Wszyscy mogliśmy ulepić z gliny figurki własnego pomysłu, a także na kole garncarskim z pomocą wspaniałej specjalistki wykonać swoje naczynie - puchar, miskę, kubek,... Było wspaniale! Dowiedzieliśmy się również mnóstwo o historii i tajemnicach sztuki garncarskiej. Bardzo to jest ciekawe! A nasze prace - tylko nie zdradźcie naszym rodzicom - Mikołaj wręczy naszym najbliższym podczas wigilijnego spotkania naszej klasy.

Warszawscy rzemieślnicy - pracownia abażurów

Klasa 3e wraz ze wszystkimi klasami trzecimi  naszej szkoły w tym roku szkolnym postanowiła zrealizować projekt "Poznajemy warszawskich rzemieślników". 30 listopada z pomocą Muzeum Warszawskiej Pragi na zaproszenie pani Małgorzaty Świderskiej powędrowaliśmy do jej pracowni abażurów przy ulicy Grochowskiej. Zachwyciły nas przepiękne abażury do lamp stojących, wiszących. Pani Małgorzata bardzo cierpliwie odpowiadała na mnóstwo naszych pytań. Po powrocie do klasy spróbowaliśmy sami zaprojektować abażury. Dziękujemy Pani Katarzynie Chudzyńskiej-Szuchnik z Muzeum Warszawskiej Pragi i Pani Małgorzacie Świderskiej za umożliwienie nam poznania nieznanego nam zawodu.

3d w pracowni parasoli

21 listopada 2016 r. klasa 3d odwiedziła pracownię parasoli pani Barbary Szafrańskiej, która mieści się przy

ul. Skaryszewskiej. W pracowni można dać do renowacji stary podniszczony parasol, kupić nowy, albo

zamówić jego uszycie zgodnie z potrzebą i upodobaniem. Dzięki ręcznemu, solidnemu wykonaniu parasolki

są bardzo wytrzymałe na wiatry, dlatego cieszą się popularnością wśród klientów.

2b poznaje zanikające zawody

8 listopada 2016r pojechaliśmy do Muzeum Pragi  na lekcję dydaktyczną „ W pracowni mistrza”. Klasa zapoznała się z zanikającymi zawodami , oraz wykonały pracę plastyczną – szyld zakładu usługowego oraz wyszukiwała tych rzemieślników na warszawskiej Pradze.

C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\4 grudnia 2016\10161108\DSCI0003.JPG C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\4 grudnia 2016\10161108\DSCI0012.JPG

C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\4 grudnia 2016\10161108\DSCI0013.JPG