• Uroczystości rocznicowe

• 2017/18

187 Rocznica Bitwy o Olszynkę Grochowską

Niedziela 25 lutego 2018 g.12.30

Udział Pocztu Sztandarowego SP 141 wraz z nauczycielami w uroczystej Mszy św. w 187 Rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską w Parafii Najczystszego Serca Maryi.

2016/17

186 rocznica wybuchu powstania listopadowego

Dnia 25 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 186 rocznicy wybuchu powstania listopadowego. Na uroczystość przybył poczet sztandarowy pod opieką pani Danuty Żuraw, a także najmłodsi uczniowie szkoły: klasa 1a z wych. Ewą Kisson-Kalicką i klasa 3e z wych. Katarzyną Uhmą. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Bitwy pod Olszynką Grochowską, zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć o poległych bohaterach.

Więcej zdjęć: rocznica powstania listopadowego

Rajd Niepodległości

14 listopada klasy 5a, 5b, 5c , 6e uczestniczyły w Warszawskim Rajdzie Niepodległości. Trasa Rajdu rozpoczęła się na placu Małachowskiego i wiodła ulicami Warszawy. Odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z postaciami marszałka Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Uczestnicy idąc śladami miejsc związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, przeszli trasę liczącą ponad 5km, po drodze poznawali zabytki warszawskie. Rajd zakończył się pod Belwederem.

Więcej zdjęć: Rajd Niepodległości

Rocznica odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza

18 listopada klasa 3e na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy  wzięła udział w uroczystościach rocznicowych odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele 30 szkół biorących udział w programie "Szkoła Varsavianistyczna". Były poczty sztandarowe, kwiaty i wieńce, a na koniec podpisy składane w księdze pamiątkowej Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po zakończonej uroczystości wybraliśmy się na spacer śladami Fryderyka Chopina z Placu Józefa Piłsudskiego wędrując krakowskim Przedmieściem.