• Wycieczki po Warszawie

        • 1d w Wilanowie

          25 kwietnia klasa 1d odwiedziła króla Jana III Sobieskiego w jego letnim pałacu w Wilanowie.

             

          1d na Starym Mieście

           

          17 kwietnia klasa 1d wraz z wieloma innymi grupami z różnych szkół wzięła udział w Grze Terenowej po Starym Mieście zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Wędrowaliśmy po Starym Mieście i odgadywaliśmy zagadki.

               

           

          1d zwiedza muzea

          20 lutego klasa 1d w ramach cyklu „Poznajemy muzea Warszawy” pojechała do Muzeum Narodowego na lekcję „ Ptaki, zwierzaki i inne robaki".

           

          Zwiedzamy Stare i Nowe Miasto

          6 lutego klasa 1d podczas kolejnej wycieczki odkrywała tajemnice Starego i Nowego Miasta. Skąd wzięły się nazwy ulic, czy Bazyliszek nikogo nie zamieni już w kamień, jak można odnaleźć w lecie w Warszawie białe wzgórze? A potem , w murach Muzeum Warszawy szukaliśmy różnych rzeczy, które podpowiadały, co murach starej Warszawy piszczy?

              

          1d w zamku Ostrogskich

          23 listopada klasa 1d powędrowała do zamku Ostrogskich. Po drodze przywitaliśmy się z syreną stojącą nad brzegiem Wisły i ze złotą kaczką. A w zamku otoczyła nas muzyka Fryderyka Chopina w muzeum jego imienia.

           

           

          Zagadki Starego Miasta

           

          W kwietniu klasa 2a i 2b wzięły udział w grze miejskiej zorganizowanej przez TPW pt. "Zagadki Starego Miasta". Zadaniem dzieci było odnalezienie wytyczonych na mapie  miejsc Starego Miasta. Słuchając przewodników dzieci  poznały historię i legendy tych miejsc.

           

          Warszawa Fryderyka Chopina - wycieczka klasy 5b

           


           

          Podczas lekcji przenieśliśmy się w czasie do XIX-wiecznej Warszawy. Poznaliśmy adresy związane z życiem dorastającego Fryderyka - mieszkania, szkoły, miejsca koncertów. Podczas warsztatu tworzyliśmy plan Warszawy Chopin i ustaliliśmy trasę zwiedzania najważniejszych miejsc związanych z jego biografią. 

           

          Śladami starej Pragi

          KLasa 2a  i 2b  w październiku była na wycieczce Śladami starej Pragi. Dzieci zwiedziły praską Cerkiew, obejrzały dawny bazar Różyckiego i grały tam w starą grę w kapsle.Odwiedzały także stare podwórka. Z prawego brzegu Wisły podziwiały lewobrzeżną Warszawę. Tam też wysłuchały legendy o "Warsie i Sawie"opowiedzianej przez przewodnika.

           

          2016/17

           

          Maluchy poznają legendy warszawskie

          Warsztaty edukacyjne pod hasłem: Legendy warszawskie - odbyły się one w Pawilonie Warszawa filii Muzeum Historii Warszawy, Cel: zapoznanie uczniów z warszawskimi legendami.

            

           

          4d w manufakturze cukierków

           

          Pokaz oraz warsztaty  w  Manufakturze  Cukierków . Zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i produkcji słodyczy na bazie naturalnych, zdrowych składników.

               

           

          Maluszki z 0b uczestniczą w grze miejskiej

          “Starówka z przymrużeniem oka” - poznanie tajemnic Starego Miasta poprzez udział w grze miejskiej. Kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania podczas rozwiązywania zadań i pracy z mapą.

            

           

          4d w Łazienkach Królewskich

          Zapoznanie z historią czasów stanisławowskich "Urodziny Króla Stasia".

            

           

          4d w Muzeum Warszawskiej Pragi

           Lekcja muzealna" Praga z dymkiem ". Zapoznanie z historią warszawskiej Pragi na podstawie zdjęć i eksponatów muzeum oraz relacji jej mieszkańców.

            

           

           

          4d w Muzeum Narodowym

          Lekcja w Muzeum Narodowym: Warszawa-miasto legend, historii i ludzi.  Zapoznanie uczniów ze zmianami zachodzącymi w Warszawie na przestrzeni  wieków na podstawie dzieł znanych twórców.

           

          Najmłodsi zwiedzają Stare Miasto

           

          Uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w grze miejskiej "Starówka z przymrużeniem oka".

           

          Najmłodsi poznają legendy warszawskie

           

           

          Uczniowie 3b w Instytucie Pamięci Narodowej

          uczestniczyli w zajęciach "Kasztanka Piłsudskiego

           

          Uczniowie 3b w Wilanowie

          Uczestniczymy w lekcji muzealnej "Wizyta u króla"

                

           

          Oddział przedszkolny A poznaje Warszawę

          Maluszki naszej szkoły brały udział w grze miejskiej na Starym Mieście.

               

           

          2e na Pradze-Południe

          8 maja b.r. uczniowie 2e zapoznali się z najważniejszymi miejscami, historią naszej dzielnicy Pragi-Południe. Poznali pochodzenie nazw ulic i położenia ważnych dla mieszkańców miejsc.

           

            

           

          Rajd Skarpą Śródmiejską

           

          "Pamiętajcie o ogrodach
          Przecież stamtąd przyszliście
          W żar epoki użyczą wam chłodu
          Tylko drzewa, tylko liście"

          J. Kofta

          W ramach projektu edukacyjnego "Akademia Nadwiślańska" uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI wzięli udział w rajdzie miejskim. Po otrzymaniu kart z zadaniami wyruszyliśmy trasą: Pl. Na Rozdrożu - Zamek Ujazdowski, kładka nad Al. Armii Ludowej, ul. Jazdów, ul. Myśliwiecka - kładka - al. Mariana Brandysa w Parku im. marsz. E. Rydza - Śmigłego - al. Na Skarpie - Muzeum Ziemi PAN - oba budynki - kładka nad ul. Książęcą - zejście schodkami ze Skarpy do Al. Józefa Czapskiego - powrót Al. Lorentza na tyłach Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowego do Ronda de Gaulle`a.

          Wykonując zadania, świetnie się bawiliśmy, poznając historię, architekturę i przyrodę naszej stolicy.

          Zapraszamy na następne ciekawe wydarzenia promujące Rok Wisły.

          Beata Dylska i Jolanta Szczeblewska

          Więcej zdjęć: RAJD

           

           

          Być Polakiem...

          9 XI w przeddzień  Święta Niepodległości, klasa 3e udała się do Muzeum Wojska Polskiego, aby wśród bogactwa eksponatów pogłębiać wiedzę o historii polskiego wojska, o polskiej historii i wielkim patriotyzmie naszych przodków. Gdy opuszczaliśmy sale muzealne jeszcze wyżej trzymaliśmy głowy i goręcej biły nasze serca. Jakie to niezwykłe uczucie - być Polakiem!
           

           

          4b w Muzeum Powstania Warszawskiego

          3 listopada b.r. uczniowie klasy 4b uczestniczyli w lekcji muzealnej "Kim byli Powstańcy".

          Była to bardzo ciekawa lekcja historii, podczas której dowiedzieliśmy się kiedy wybuchła II wojna światowa oraz powstanie warszawskie, kto był dowódcą powstania oraz czym zajmowali się sanitariusze, łącznicy i poczta harcerska.

          Więcej zdjęć: 4b - Muzeum Powstania Warszawskiego

           

          Klasa 2b w Muzeum Drukarstwa

           

          21.10.2016r. udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Drukarstwa w poszukiwaniu warszawskich legend. Przypomnieliśmy sobie legendę o Syrence Warszawskiej, poszukiwaliśmy miejsc , gdzie widnieje obraz syrenki, a także drukowaliśmy obrazek syrenki wcześniej wyrytej wg naszego pomysłu.

                  C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\31 paźdzernika 2016\10261021\DSCI0008.JPG     C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\31 paźdzernika 2016\10261021\DSCI0019.JPG

           

           

          Klasa 2e przechodzi brzegiem Wisły

          21.10.2016r. uczniowie 2e wzięli udział w grze terenowej w Lesie łęgowym na praskim brzegu Wisły. Zapoznali się z wiślaną fauną i florą, zjawiskami związanymi z rzeką oraz formami ochrony wiślanej przyrody.

           

            

           

          Wycieczka do Muzeum Żydów Polskich Polin

           

                      

          19 X klasa 3e pojechała do Muzeum Żydów Polskich Polin. Podczas lekcji "Dawno temu w miasteczku" mieliśmy okazję poznać niezwykle ciekawą kulturę i życie codzienne Żydów, których bardzo wielu mieszkało przed wojną w naszej Warszawie.

           

          Wspomnienia dawnej Warszawy

          11 X klasa 3e przeniosła się do dawnej Warszawy za sprawą kilku obrazów, które poznawaliśmy z pomocą pani prowadzącej lekcję "Warszawa, jak z obrazka" w Muzeum Narodowym. Przypominaliśmy sobie nasze spacery po Warszawie z klasy drugiej. Staraliśmy się odgadywać, jakie budowle przedstawia oglądany obraz. 

           

          Uczniowie świetlicy na wycieczce po Warszawie

           

             

           

          17.12.2016 "Plac Powstańców Warszawy" -wyc. z przewodnikiem TPW panem Wojciechem Gwardysem. Spacerowicze udali się spod rzeźby „Chłopca z krokodylem” na placu Henryka Dąbrowskiego ulicami: Jasną, Boduena, Szpitalną oraz pod pomnik Napoleona i pomnik Powstańców Warszawy.

           

            

           

          10.12.2016 „Skarpa Warszawska” – wycieczka z przewodnikiem TPW panem Wojciechem Gwardysem. Spacer rozpoczął się na Rynku Mariensztackim i przebiegał ulicami: Bednarską, Gnojną, Karową, Dynasy do skweru Bohdana Wodiczko. Uczestnicy spaceru obejrzeli ciekawe i niezbyt znane obiekty naszego miasta, poznali historię Powiśla i funkcje nabrzeża Wisły. Mimo deszczu była to wartościowa lekcja historii o Skarpie Warszawskiej.

           

          Klasa 2b w warszawskim ZOO

           

          27 września 2016r. klasa 2b ( 23) udała się do Warszawskiego ZOO . Oglądała także praski park, określanie architektury prawobrzeżnej Warszawy.

           

                               C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\31 paźdzernika 2016\10060927\DSCI0003.JPG           C:\Users\Majster\Desktop\iwona\zdjęcia\31 paźdzernika 2016\10060927\DSCI0004.JPG

           

          Wyjście na spacer do parku im. Józefa Polińskiego

                

          21 września klasa 3e wybrała się na jesienny spacer do pobliskiego parku im. Józefa Polińskiego. Przed kamieniem pamiątkowym poświęconym Józefowi Polińskiemu - żołnierzowi AK, który walczył i zginął w Powstaniu Warszawskim - zapaliliśmy znicze i zaśpiewaliśmy kilka powstańczych pieśni.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego
      • 22 610-67-72 kier. gospodarczy 22 610-67-72 wew. 18 e-mail dodatkowy: sekretariat@sp141.edu.pl
      • ul. Szaserów 117 04-349 Warszawa Poland
      • https://www.facebook.com/SP141Warszawa/
      • /SP141Warszawa/SkrtykaESP
    • Logowanie