• POMOC SOCJALNA 2023/24

• Formy pomocy oferowane przez szkołę dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

1. Sfinansowanie obiadów szkolnych (dla uczniów klas I-VIII)   – informacji udziela OPS przy ul. Wiatracznej 1, wnioski można składać przez cały rok szkolny w OPS.

Cena dwudaniowego obiadu wynosi 7 zł.
          2. Stypendium szkolne tj. pomoc na zakup wyposażenia szkolnego i ubrań  (dla uczniów klas I-VIII)  – brane jest pod uwagę wyłącznie kryterium dochodowe rodziny  (miesięczny dochód netto na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 600 zł ).  Do dochodu nie wlicza się świadczenia wychowawczego ,, Rodzina 500+". Wnioski należy składać do 15 września do OPS.

Wniosek i szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Biura Edukacji w zakładce ,,Dla uczniów i rodzica" -  ,,Pomoc socjalna dla uczniów". Informacji udziela również pedagog szkolny.
          3. Zasiłek szkolny (dla uczniów klas I-VIII) -  może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Nie jest brany pod uwagę dochód rodziny. Wnioski należy składać w ciągu dwóch miesięcy od zdarzenia losowego do OPS.