Aktualności

          • Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

          •  

            Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

             

                        gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

             

            ProteGO Safe – jak to działa?

            ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie
            z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. 

             

            ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

             

            Aplikacja składa się z dwóch modułów:

            • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
            • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

             

            Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

            Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy. 

             

            Dziennik zdrowia

            ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

             

            Bezpieczeństwo z ProteGO Safe

            Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

             

            Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

             

            Z wyrazami szacunku

             

            Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej

            Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny

             

             

             

             

          • ZWROT KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI rok szkolny 2019/20

          •  

            Zasady zwrotu książek i podręczników szkolnych

            do biblioteki
            w Szkole Podstawowej nr 141

            im. majora Henryka Sucharskiego w Warszawie

            w roku szkolnym 2019/2020

             

            Uczeń, rodzic/opiekun prawny dokonujący zwrotu książek i podręczników powinien być
            w maseczce i rękawiczkach.

            Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachować dystans społeczny 1,5-2m.

            Nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.

            ZWROT KSIĄŻEK

            1. Ustala się termin zwrotu książek do biblioteki szkolnej w dniach 27.05.-26.06.2020 r.
            2. Przy portierni każdego dnia będzie wystawiane kartonowe pudełko oznaczone datą. Należy do niego włożyć oddawaną książkę z kartką w środku, zawierającą: imię, nazwisko oraz klasę ucznia.
            3. Na koniec każdego dnia pudełko będzie odstawiane na 72-godzinną kwarantannę. Po upływie tego czasu nauczyciel bibliotekarz będzie sprawdzał stan oddanego egzemplarza i odpisywał go z konta czytelnika. W razie potrzeby  rodzic/opiekun prawny otrzyma informację poprzez dziennik Librus o konieczności odkupienia lub przyniesienia
              w zamian innej pozycji .

            ZWROT PAKIETU PODRĘCZNIKÓW

            1. Ustala się termin zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej w dniach 12-26.06.2020 r.
            2. Rodzice/opiekunowie prawni otrzymają informację o ustalonym terminie zwrotu podręczników oraz możliwości uiszczenia opłaty za zgubione lub zniszczone egzemplarze poprzez dziennik Librus.
            3. Zwrot podręczników następuje w całych wypożyczonych kompletach. Z książek należy usunąć okładki (z wyjątkiem samoprzylepnych) oraz zapisane ołówkiem notatki. Obowiązkiem rodzica/opiekuna prawnego i ucznia jest zwrócenie uwagi na czystość oraz estetykę książki – wyprostowanie pogiętych kartek, zagiętych rogów czy sklejenie rozdarć.
            4. Komplet podręczników powinien być zapakowany w plastikową torbę opisaną na zewnątrz pierwszą literą imienia, nazwiskiem oraz klasą ucznia.
            5. Zwrot podręczników, po przeliczeniu ich przez plastikową torbę, uczeń, rodzic/opiekun prawny potwierdza podpisem na liście.
            6. Tak przygotowany zestaw należy podać pracownikowi szkoły, który odstawi go
              w wyznaczone miejsce.
            7. Po upływie kwarantanny (72 godziny) nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczeń bądź braków przekaże informację rodzicowi/opiekunowi prawnemu poprzez dziennik Librus.
            8. Za podręczniki zgubione/zniszczone rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są dokonać wpłaty na konto szkoły

            Nr rachunku:  13 1030 1508 0000 00055075 5068

            Nazwa odbiorcy: SP 141 Rachunek dochodów wydzielonych

            W treści przelewu należy wpisać: zwrot za podręcznik…………………… klasa…….., podając imię i nazwisko ucznia.

            1. Wartość poszczególnych tytułów podana jest na stronie szkoły w zakładce Biblioteka – Opłaty za uszkodzone podręczniki  Ceny podręczników
            2.  Kserokopię dowodu wpływu należy przesłać na adres e-mail: m.biala@sp141.edu.pl lub k.muszynska@sp141.edu.pl (oryginał do wglądu).

             

          • Wolontariat w szkole

          •  

            Rozdział 13 Wolontariat w szkole  

            (źródło: Statut SP141 )

            § 38. 1. Wolontariat ma za zadanie rozwijanie w człowieku dobra oraz bezinteresownej pomocy bliźnim. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uwrażliwiania się na potrzeby innych oraz budowania empatii, wykonywania prac na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

            2. Cele:

            1) uwrażliwienie dzieci na krzywdę i potrzeby innych;

            2) kształtowanie charakteru, ćwiczenie cierpliwości i opanowywanie emocji;

            3) przyjmowanie odpowiedzialności za siebie i innych;

            4) odnajdywanie w sobie energii potrzebnej do pomocy innym;

            5) rozwijanie umiejętności pracy w grupie;

            6) rozwijanie kreatywności i zaradności;

            7) diagnozowanie potrzeb w otoczeniu szkoły i środowisku lokalnym.

             3. Zasady działania:

            1) podstawową formą działania wolontariatu uczniowskiego jest koło wolontariusza działające w ramach samorządu uczniowskiego;

            2) zadania wolontariackie wynikające z działalności samorządu uczniowskiego są wpisane w program działań samorządu; 3) opiekun samorządu pełni rolękoordynatora działań wolontariatu;

            4) wolontariat prowadzony jest w ramach zajęć pozalekcyjnych w szkole i uczniowie działają pod stałą opieką nauczyciela;

            5) na zakończenie podjętych projektów i działań, sporządzane są sprawozdania, które są częścią sprawozdania z pracy samorządu uczniowskiego.

             

            Regulamin Szkolnego Wolontariatu
             przy Szkole Podstawowej nr 141
            im. majora Henryka Sucharskiego w Warszawie

             

            I. Postanowienia ogólne

            1.Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinne oraz koleżeńsko-przyjacielskie.

            2. Wolontariusz działa na zasadach wolontariatu.

            3. Wolontariuszem może zostać każdy uczeń SP 141, chętny do udziału w wydarzeniach wolontariackich organizowanych przez szkołę.

            4. Udział w wydarzeniach jest zupełnie dobrowolny. Mimo tego uczeń w trakcie trwania akcji nie może opuścić swojego stanowiska bez wcześniejszego ustalenia i zgody koordynatora lub opiekuna.

            5. Wolontariusze biorący udział w wydarzeniach organizowanych poza szkołą są zawsze dodatkowo ubezpieczeni przez organizatorów, służy do tego podpisana przez rodzica/opiekuna prawnego umowa wolontariacka i oświadczenie.

            6. Opiekę nad wolontariuszami uczestniczącymi w danych wydarzeniach sprawują koordynatorzy – nauczyciele, którzy nadzorują ich pracę i im pomagają.

            7. Opieka nad wolontariuszami rozpoczyna się w momencie przystąpienia do zbiórki (sprawdzenie obecności).

            8. Opiekun wolontariatu ma prawo do wykluczenia ucznia/uczniów z uczestnictwa w kolejnych akcjach organizowanych przez szkołę z powodu niekulturalnego zachowania, braku dyscypliny lub braku zaangażowania uczestnika w dane wydarzenie. Wykluczenie w zależności od zachowania ucznia może być czasowe lub nieodwołalne.

            9. Uczeń przed przystąpieniem do wybranego wydarzenia musi przynieść zgodę rodzica/opiekuna prawnego.

            10. Wolontariusz ma prawo do wpływania na działania Zespołu ds wolontariatu poprzez zgłaszanie własnych inicjatyw oraz pomysłów, do promocji idei wolontariatu w szkole i swoim otoczeniu.

            11. Wolontariusz ma obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa, po wcześniejszym zaznajomieniu się z treścią regulaminów wydarzeń, w których uczestniczy, uczestnictwa
            w spotkaniach organizowanych przez koordynatorów, aktywnego angażowania się w działania związane z wolontariatem, wywiązywania się z podjętych obowiązków najlepiej jak potrafi.

            II. Zadania koordynatorów

            1. Planowanie rodzaju działalności i harmonogramu pracy uczniów - wolontariuszy.

            2. Nawiązywanie kontaktu i współpracy z instytucjami potrzebującymi wsparcia o charakterze wolontarystycznym.

            3. Ustalanie terminów spotkań wolontariuszy.

            4. Reprezentowanie wolontariuszy

            5. Kontakt z Dyrekcją Szkoły.

            6. Animacja, monitorowanie działań uczniów, dobieranie zadań, wspomaganie i pomaganie uczniom-wolontariuszom.

            7. Promocja idei wolontariatu w szkole.

            8. Prowadzenie Kart Wolontariatu (wydarzenie, organizator, liczba uczniów, imię i nazwisko, liczba godzin, uwagi).

            III.  Cele i sposoby działania

            1. Zaangażowanie uczniów do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, w ten sposób praktyczne zapoznanie ich z ideą wolontariatu.

            2. Rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.

            3. Wolontariat ma na celu aktywne działanie w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia kulturalnego i środowiska naturalnego a także czerpanie przyjemności z bezinteresownego działania.

            4. Celem jest wypracowanie systemu włączania młodzieży do działań o charakterze wolontariackim i wykorzystanie ich umiejętności i zapału w pracach społecznych również na rzecz szkoły poprzez jej promocję podczas wydarzeń.

            5. Łączenie na poziomie szkoły młodzieży chętnej do niesienia pomocy z osobami i środowiskami pomocy jej oczekującymi.

            6. Przygotowanie uczniów do podejmowania działań wolontariackich na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

            7. Wspieranie ciekawych inicjatyw wśród młodzieży szkolnej.

            8. Promocja idei wolontariatu w szkole.

            9. Rozwój uczniów pod względem społecznym – interakcje, kulturalnym – sposoby zachowań
            i altruistycznym – pomoc bezwarunkowa.

            10. Organizacja spotkań podsumowujących raz do roku.

            IV. Formy działania wolontariackiego w SP 141

            - zbiórki darów rzeczowych

            - zbiórki pieniędzy do puszek

            - udział w akcjach charytatywnych

            - udział w wydarzeniach sportowo – kulturalnych

            -  organizacja wydarzeń sportowo – kulturalnych.

            V. Nagradzanie wolontariuszy

            1. Pochwała koordynatora z wpisem do dziennika elektronicznego w kategorii - aktywność.

            2. Pochwała Dyrektora Szkoły.

            3. Dyplom za działalność wolontariacką w danym roku szkolnym.

            4. Wpis na świadectwo szkolne – po wypracowaniu minimum 10 godzin (w roku szkolnym) podczas wydarzeń wolontariackich; godziny te muszą być potwierdzone przez organizatorów lub koordynatorów zaświadczeniami/certyfikatami z liczbą wypracowanych godzin.

            5. Nagradzanie wolontariuszy odbywa się w ramach obchodów kończących rok szkolny.

            6. Symboliczne nagradzanie wolontariuszy ma przede wszystkim motywować, podkreślać uznanie dla działalności wolontariusza oraz zachęcać do udziału w kolejnych wydarzeniach.

            VI. Postanowienia końcowe

            1. Regulamin obowiązuje wszystkich uczniów SP 141 uczestniczących w akcjach wolontariackich organizowanych przez Szkołę.

            2. Zmiana regulaminu powinna być zatwierdzona przez członków Zespołu ds. wolontariatu oraz lidera.

            3. Wolontariusze obchodzą 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

            4. Samorząd Szkolny oraz Wolontariusze aktywnie wspierają swoje działania.

             

            Opiekunowie wolontariatu w roku szk. 2019/2020

            p. Iwona Mikołajczuk – klasy 1-3

            p. Beata Dylska i p. Agnieszka Denkiewicz – klasy 4-8

             

          • Publikacja list dzieci przyjętych i nieprzyjętych oraz postępowanie odwoławcze

          •  

            W piątek 22 maja br. w przedszkolach i szkołach podstawowych  (również na stronach internetowych tych placówek) zostaną wywieszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Informacja ta będzie również dostępna w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

            Postępowanie odwoławcze rozpocznie się w piątek 22 maja br.

             

            Zgodnie z art. 158 ust. 6 – 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
            (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.):

             

            1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzice/prawni opiekunowie mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej w przedszkolu/szkole z wnioskiem o sporządzanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka.
            2. Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodziców/prawnych opiekunów.
            3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice/prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
            4. Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie
              7 dni od dnia otrzymania odwołania.
            5. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

             

             

            Odwołania można przesłać na adres e-mail placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

             

             

          • Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – oddział przedszkolny i klasy pierwsze – rok szkolny 2020/2021

          • Oddział przedszkolny i Klasa pierwsza

            Informacje o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu dziecka można sprawdzić logując się na konto dziecka w elektronicznym systemie rekrutacyjnym.

             

            Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 12 do 20 maja br. (do godz. 16.00) potwierdzają wolę zapisu do przedszkola/szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

            Wolę zapisu można potwierdzić:
            elektronicznie w systemie rekrutacyjnym - po zalogowaniu się na konto kandydata, należy ,,kliknąć" przycisk "Potwierdź wolę zapisu w placówce" (instrukcja dla rodziców będzie dostępna w systemie rekrutacyjnym)
            przesyłając skan/zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

            Potwierdzenia_woli_zapisu_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

            Potwierdzenie_woli_zapisu_do_klasy_I.pdf

            Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga przesłania na adres mailowy szkoły skanu/zdjęcia potwierdzenia.

            Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego/klasy I jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

            Jeśli dziecko ubiegało się o przyjęcie tylko do szkoły obwodowej (na podstawie zgłoszenia) i zostało do niej zakwalifikowane, rodzic nie musi potwierdzać woli zapisu - dla tej grupy dzieci system automatyczne potwierdzi wolę zapisu.

          • Dzień otwarty w ZSGH

          •  

            Drodzy Ósmoklasiści!


            Zapraszamy Was na długi, wiosenny Dzień Otwarty Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.
            Na stronie www.zsgh.edu.pl znajdziecie okienko-drzwi do naszej szkoły. W środku czeka Was trochę
            informacji o nauce w ZSGH i o zawodach, w których kształcimy.

             

            13 maja, w środę, o godz. 16.00 będzie można wejść w link do rozmowy on-line z naszą uczennicą, która
            odpowie na Wasze pytania dotyczące nauki na Majdańskiej. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w
            tym spotkaniu, umożliwimy mu zadanie pytania w późniejszym terminie przez maila – adres pojawi się
            14 maja w okienku „Dzień Otwarty” na stronie internetowej ZSGH.
            Serdecznie zapraszamy Was do tej zdalnej wizyty u nas.

             

            Nauczyciele i uczniowie ZSGH Majdańska 30/36, Warszawa

             

          • Projekt społeczny - film dotyczący zarządzania czasem

          • Drodzy Uczniowie,

            W obecnej sytuacji, organizowanie swojego czasu i swoich zadań stało się zagadnieniem szczególnie ważnym. Przesyłam Wam w linku krótki film przygotowany przez uczniów XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie, o tym jak sobie radzić z uporządkowaniem dnia i zadaniami, które kierują do Was nauczyciele. Proponując obejrzenie tego krótkiego filmu, mam nadzieję, że pomoże on Wam w lepszym zaplanowaniu zadań, które macie do wykonania każdego dnia.

            Link do filmu:

            https://youtu.be/QmBLhQrFqvM

             

          • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16

          • Drodzy Rodzice,

            w tym niecodziennym, pełnym wyzwań czasie chcielibyśmy zaproponować Wam nasze wsparcie i pomoc. Specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 pracują w formie zdalnej. Prowadzą zajęcia z dziećmi, instruktaże, publikują materiały edukacyjne i nie tylko. Codziennie, bezpośrednio możecie Państwo kontaktować się z psychologiem, pedagogiem, terapeutą, logopedą, psychodietetykiem, mediatorem czy interwentem kryzysowym. Dyżury pełnione są przez cały dzień (również w godzinach wieczornych), za pośrednictwem telefonu, Skype'a, maila.

            Zapraszamy do kontaktu nie tylko w sprawach związanych z edukacją, ale również tych dotyczących kwestii wychowawczych, trudnych sytuacji rodzinnych, obniżonego nastroju, niepokojów związanych z bieżącą sytuacją. Na naszej stronie internetowej publikujemy przygotowywane przez specjalistów Poradni  materiały i informacje, które mogą być przydatne dla Państwa.

            W ramach programu - Obrona na DWA MÓZGI zachęcamy do korzystania ze wsparcia psychologa mgr Magdaleny Krakowian-Rzący i psychodietetyka mgr Mariusza Antonowicza, w walce z obniżonym nastrojem.

            W ramach Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów mamy ogólnowarszawskie dyżury telefoniczne - https://edukacja.warszawa.pl/tagi/psychologiczne-centrum-wsparcia-dla-rodzicow-i-uczniow

            Szczegółowe informacje na temat podejmowanych działań oraz o dostępności specjalistów można znaleźć na stronie -  https://ppp16.waw.pl/praca-poradni-podczas-stanu-epidemii/

             

            Psychologiem opiekującym się uczniami ze strony Poradni jest Pani Agnieszka Niedzielska. Można kontaktować się z nią mailowo (agnieszka.niedzielska@ppp16.waw.pl) lub telefonicznie – 609 252 817 w godzinach 10:00-18:00.

            Harmonogram dyżurów specjalistów dostępny jest na stronie Poradni

            https://ppp16.waw.pl/praca-poradni-podczas-stanu-epidemii/

          • MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

          •  

            Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

             

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

            Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

            Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

            Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

            Wyłączeni z tego obowiązku będą:

            - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

            - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

             

            Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne.

            Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

            Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

            Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

            Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

            Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

             

            Drodzy uczniowie!
             

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

            Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

            Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

            Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

            Unikajcie miejsc publicznych!

            Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

             

          • Przedłużenie rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych

          •  

            Informujemy, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych.

            Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.

            Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00.

            Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych. Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście. Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.

             

          • Pedagog/psycholog

          •  

            Psycholog i pedagodzy szkolni informują, że w trakcie zawieszenia zajęć szkolnych istnieje możliwość skorzystania z konsultacji przez Internet.

            Osoby zainteresowane konsultacjami online proszeni są o umawianie się bezpośrednio przez Librusa lub adres email

            (adresy dostępne w zakładce zespół psychologiczno - pedagogiczny).

          • APEL do uczniów i rodziców

          •  

            Przez co najmniej dwa tygodnie będą zawieszone zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w szkołach.  To nie są ferie ani czas wolny. To jest czas kwarantanny. Więc:

            1. Nie organizujcie spotkań towarzyskich.

            2. Nie wychodźcie do sklepów, galerii, restauracji.

            3. Spędzajcie czas w domu.

            4. Uzupełniajcie swoją wiedzę i ćwiczcie umiejętności.

            Rodzicu – dopilnuj swojego dziecka!

            Zachęcamy do zaglądania na stronę nieferie.pl, gdzie można znaleźć wiele pomysłów na to, jak spędzać ten czas.

          • Zapisy na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

          • Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

             

            W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

            Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

             

            Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

            Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.

             

            Harmonogram_dla_rodzicow_zapisy_opieka_wakacyjna_2020.docx

            Zasady_zapisow_na_opieke_wakacyjna_2020.docx

             

             

             

             

          • Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce

          • Szanowni Państwo,

            W związku z epidemią koronawirusa uległy zmiany zasadach rekrutacji do klas I i do oddziałów przedszkolnych.

            Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

            1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres  placówki.

            Adresy mailowe: sp141@edu.um.warszawa.pl lub sekretariat@sp141.edu.pl

            Numery telefonów: 22 610 67 72

            2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki w godzinach 08:00- 16:00. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: tj. ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

            Dokumenty należy pozostawić w zamkniętej kopercie w przygotowanym do tego pojemniku

            Potwierdzenie przekazanych dokumentów otrzymają Państwo telefonicznie bądź e-mailowo w przeciągu 2-3 dni roboczych).

            W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.

            SERDECZNIE PROSIMY O SKORZYSTANIE Z PUNKTU 1 tj. PRZESYŁANIE DOKUMENTÓW W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego
      • 22 610-67-72 kier. gospodarczy 22 610-67-72 wew. 18 e-mail dodatkowy: sekretariat@sp141.edu.pl
      • ul. Szaserów 117 04-349 Warszawa Poland
      • https://www.facebook.com/SP141Warszawa/
      • /SP141Warszawa/SkrtykaESP
    • Logowanie