• PorozmawiajMY

• Zachęcamy do zapoznania się z ofertą BEZPŁATNYCH zajęć "PorozmawiajMY" dla uczniów w wieku 13-15 la w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 "Jordanek".

• POWODZENIA!

Drodzy ósmoklasiści!

Przed Wami trzydniowe wyzwanie egzaminacyjne z którym wiemy, że sobie doskonale poradzicie :)

Trzymamy za Was kciuki!

Zdjęcie zaczerpnięte ze strony TEACH & sketch

• Czas na nowe Karty Ucznia

• Karty Ucznia wydane w 2018 r. stracą ważność 30 września br.

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na dwa sposoby:

• Za pośrednictwem strony internetowej poprzez link szkoły SP141 https://kartaucznia.ztm.waw.pl/0d9d6b39, do której uczęszcza dziecko.
              Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
              Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na stronie internetowej, na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
              Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.
            • Bezpośrednio w szkole
              Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego dziecka w formacie 3,5×4,5 cm.

Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja.

Jak przedłużyć ważność Karty Ucznia?

Jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas jej nie przedłużyliście, możecie to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM.

Będziecie potrzebowali: ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia. Jeśli karta wymaga wymiany, pamiętajcie o aktualnym zdjęciu w formacie 3,5×4,5 cm.

• Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.

O Karcie Ucznia

Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” –  pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

• "Zamień ekran na relacje"

• Zapraszamy Rodziców do udziału w bezpłatnym projekcie "Zamień ekran na relacje", który ma na celu wsparcie rodzica we wprowadzeniu i utrzymaniu prawidłowych wzorców korzystania z mediów cyfrowych.