• Zasady dokonywania płatności za obiady

•   ZASADY DOKONYWANIA PŁATNOŚCI ZA OBIADY

Opracowane na podstawie Zarzadzenia nr 1302_2017 prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 3 sierpnia 2017 r.

1. Dzienna wysokość opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej wynosi: - dla ucznia 7,00 zł za obiad dwudaniowy.
          2. Opłaty wnosi się w okresach miesięcznych, z góry do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym następuje korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej.
          3. W uzasadnionych przypadkach dyrektor szkoły może, na wniosek rodzica lub pracownika szkoły uprawnionego do korzystania z posiłku w stołówce szkolnej, wyznaczyć inny niż określony w ust. 2 termin wniesienia opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej.
          4. W przypadku nieobecności ucznia lub pracownika szkoły uprawnionego do korzystania z posiłku w stołówce szkolnej zwrotowi podlega dzienna wysokość opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej za każdy, z wyłączeniem pierwszego, dzień nieobecności, z zastrzeżeniem ust. 5. Zasada ta ma odpowiednio zastosowanie w przypadku rezygnacji z posiłku przez ucznia lub pracownika szkoły uprawnionego do korzystania z posiłku w stołówce szkolnej.
          5. Dopuszcza się możliwość zwrotu dziennej wysokości opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej za pierwszy dzień nieobecności lub pierwszy dzień rezygnacji z posiłku w przypadku, gdy nieobecność lub rezygnacja zostaną zgłoszone najpóźniej w tym dniu do godziny 9.00 (osobiście lub telefonicznie nr tel. 22 610 67 72 wew. 16).
          6. Dyrektor szkoły jest upoważniony do udzielania zwolnień z całości lub części opłat za korzystanie przez uczniów z posiłku w stołówce szkolnej, w przypadku szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny ucznia oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych.
          7. Zwolnień, o których mowa w ust. 6, udziela się w sytuacji, gdy nie jest możliwe  uzyskanie dofinansowania posiłków w stołówce szkolnej z pomocy społecznej.
          8. Wniosek w sprawie zwolnienia z opłat za korzystanie przez ucznia z posiłków w stołówce szkolnej link do pobrania wniosku: wniosek w sprawie zwolnienia z opłat za posiłki.pdf
            1. wniosek składany jest do dyrektora szkoły,
            2. wniosek może zostać złożony przez:
            3. rodziców ucznia,
            4. nauczyciela szkoły,
            5. inne pełnoletnie osoby;
          9. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów, a w przypadku gdy nie jest możliwe uzyskanie takiego zaświadczenia, mogą to być:
            1. oświadczenia o wysokości dochodów,
            2. inne dokumenty, a w tym zaświadczenia z instytucji pomocy społecznej lub opinia pedagoga szkolnego, potwierdzające trudną sytuację materialną ucznia.

Zarzadzenie_10_2022 w sprawie opłat za wyzywienie.pdf

Warunki korzystania ze stołówki w Szkole Podstawowej nr 141.pdf