• Profil szkoły

• „Chodzi o to by człowiek robił ochoczo to, co robić musi;

by tego co robić musi, nie robił tylko dlatego, że musi;

by w robieniu tego, co musi, znalazł upodobanie

i dzięki temu pracę swą usprawniał wielokrotnie

okazując hojność w oddaniu się jej”.

prof. T. Kotarbiński

Obecnie do szkoły uczęszcza 805 uczniów w 35 oddziałach. Kadrę pedagogiczną stanowi 85 nauczycieli. Szkoła pracuje w systemie 2-zmianowym. Większość pedagogów to stała i dobrze wykształcona kadra.

Szkoła posiada: 22 sale lekcyjne, dobrze wyposażoną pracownię komputerową z dostępem do internetu  oraz  czytelnię multimedialną, również posiadającą dostęp do internetu, dwie sale gimnastyczne - dużą i małą oraz halę sportową, dwa gabinety terapii: pedagogicznej (reedukacja) i logopedycznej oraz nowoczesne boisko szkolne i plac zabaw. Wszyscy nauczyciele wykorzystują pomoce multimedialne w pracy zawodowej. Sale są wyposażone w sprzęt audiowizualny, co znacznie podnosi efektywność nauczania. W 2012r. wprowadziliśmy również dziennik elektroniczny.

Nasze oddziaływanie nie ogranicza się tylko do najbliższego środowiska. Współpracujemy z różnymi instytucjami wspierającymi pracę szkoły, bierzemy udział w licznych konkursach ogólnopolskich i dzielnicowych oraz przystąpiliśmy do kampanii "Wiem, co jem", staramy się o Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Uzyskaliśmy Certyfikat Szkoły wspierającej uzdolnienie Wars i Sawa, Certyfikat Szkoły Varsavianistycznej, Szkoły w Koronie, Szkoły dobrego wychowania i inne. Realizujemy programy profilaktyczne "Bądź bezpieczny" we współpracy ze Strażą Miejską oraz "Strażnicy Uśmiechu" i wiele innych. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach  przedmiotowych i artystycznych na skalę dzielnicową, warszawską i ogólnopolską. O wszechstronnym i gruntownym przygotowaniu absolwentów świadczył zwykle wysoki wynik sprawdzianu uczniów klas VI. Nasi uczniowie biorą udział w wielu kołach zainteresowań. Prężnie działa Samorząd Uczniowski.

Wszystkich przyszłych uczniów i ich rodziców zapraszamy na rozmowę o szkole z pedagogiem szkolnym.