Szkoła z Pasją

• V ŚWIATOWY

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

EDUKACJA-ZABAWA-INTEGRACJA

25 września 2015r. uczniowie klas 4-6 po raz trzeci uczestniczyli w międzynarodowej akcji z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Impreza była okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie klas 4-6 przystąpili do egzaminów sprawdzających umiejętność szybkiego liczenia w formie tzw. “minutki” – w ciągu 60 sekund należało podać wyniki 21 przykładów rachunkowych.

W konkursie plastycznym na wesoły plakat z przykładami mnożenia wpłynęło ponad 50 prac. Najlepsze ozdobiły korytarz II piętra, a wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Dodatkowo uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia przy pomocy specjalnych kart i planszy z dziewięcioma przykładami. Na tę zabawę każdy miał 1 minutę i musiał połączyć działanie z właściwym wynikiem.

Kolejny raz na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie przystąpili do gry matematyczno – sportowej PIŁKARZ MATEMATYK. Po podaniu prawidłowego wyniku do działania z tabliczki mnożenia zawodnik nabywał prawo do strzelenia gola na pustą bramkę. Nie było to łatwe zadanie.

Tabliczka mnożenia pojawiła się również na zajęciach komputerowych klas 6a i 6d. Podczas trzech kolejnych lekcji uczniowie uczyli się programować w programie Scratch. Powstały wtedy gry sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100.

Uczniowie odpytywali nauczycieli i pracowników szkoły działając w myśl hasła “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Przed szkołą patrole z klasy 6c egzaminowały rodziców. Za bezbłędne odpowiedzi wręczali certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia i przybijali “żółwika”.

Certyfikaty EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA uzyskało większość uczniów. Doskonale spisali się rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, z których każdy zdał egzamin.

Uczniowie niektórych klas wykonali w zeszytach pamiątkowe rysunki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy – uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywny udział w zabawie, a w szczególności nauczycielom wychowania fizycznego - p. Danucie Żuraw, p. Maciejowi Starczewskiemu, p. Mirosławowi Dubertowi oraz p. Marcinowi za wsparcie przy przeprowadzeniu matematyczno - sportowych konkurencji.

Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z możliwości doskonalenia sprawności rachunkowej przy pomocy komputera (np. korzystając ze strony www.matzoo.pl).

Zespół nauczycieli matematyki:

Monika Korczak,

Elżbieta Krawczyk,

Diana Rowicka-Łagowska,

Elżbieta Wróblewska.

Więcej zdjęć znajduje się w galerii Picasa.