• Duplikaty legitymacji szkolnych/świadectw szkolnych

Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnej

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej.
          2. Wzór wniosku o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej stanowi  załącznik nr 1 – do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.
          3. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne oraz potwierdzenie wniesienia opłaty.
          4. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłat skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9,00 zł.
          5. Z chwilą otrzymania duplikatu traci ważność oryginał legitymacji. W przypadku odnalezienia utraconego oryginału należy zwrócić go do sekretariatu szkoły.
          6. Odbiór duplikatu legitymacji potwierdza uczeń lub rodzic/prawny opiekun niepełnoletniego ucznia.
          7. Duplikat wydaje się wtedy, gdy oryginał ulegnie zagubieniu, zniszczeniu lub kradzieży.

Opłatę należy wnosić na Konto dochody budżetowe placówki

Nr rachunku: 32 1030 1508 0000 0005 5075 5017

– z dopiskiem: opłata za duplikat legitymacji szkolnej;  imię i nazwisko ucznia, klasa – SP141

- Potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych.

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa – zgodnie z  Załącznik nr 2 – do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej - z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem:

a)      rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły/promocyjne);

b)      roku ukończenia szkoły/klasy.

1. Do wniosku należy dołączyć dowód opłaty skarbowej.
          2. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26 zł.
          3. Termin wykonania duplikatu świadectwa to 14 dni roboczych – jeżeli przedłożony wniosek zawiera wymagane informacje, a dokumentacja niezbędna do wystawienia duplikatu znajduje się w szkole. W przypadku, gdy dokumentacja szkolna uniemożliwia wystawienie duplikatu w ciągu 14 dni (brak wzornika świadectwa) zainteresowany informowany jest przez sekretariat szkoły o terminie wystawienia duplikatu.
          4. Jeśli szkoła nie posiada dokumentacji przebiegu nauczania albo nie jest ona wystarczająca do wystawienia duplikatu wydaje się zaświadczenie stwierdzające, że wystawienie duplikatu nie jest możliwe.
          5. Duplikat wystawia się na druku według wzoru obowiązującego w dniu wydania oryginału świadectwa lub na formularzu zgodnym z treścią oryginalnego dokumentu z tym że duplikat świadectwa ukończenia szkoły wydaje się na poddruku, którego wzór określa załącznik nr 3 do Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1481).
          6. Duplikat zawiera:

a)      na pierwszej stronie u góry wyraz „Duplikat”;

b)      dane zgodne z dokumentacją przebiegu nauczania;

c)      na końcu dokumentu wyrazy: „oryginał podpisali” oraz wymienione z imienia i nazwiska osoby, które podpisały oryginalne świadectwo lub stwierdzenie ich nieczytelności;

d)      datę wydania duplikatu;

e)      pieczęć urzędową szkoły.

1. Jeżeli złożony wniosek nie zawiera informacji niezbędnych do odszukania dokumentacji przebiegu nauczania, wnioskodawca zostaje zobowiązany do uzupełnienia wniosku telefonicznie lub pisemnie.
          2. Duplikat może zostać odebrany osobiście przez osobę zainteresowaną lub przez inne osoby posiadające pisemne upoważnienie (po potwierdzeniu odbioru dokumentu własnoręcznym podpisem). Duplikat może także zostać wysłany pocztą (listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru), pod wskazany we wniosku adres.
          3. Duplikat ma moc oryginału i może być wystawiony ponownie.

Opłatę należy wnosić na Konto dochody budżetowe placówki

Nr rachunku: 32 1030 1508 0000 0005 5075 5017

– z dopiskiem: opłata za duplikat świadectwa szkolnego;

- Potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.