Wydarzenia szkolne

      • Archiwum - rok szkolny 2007/2008

      • SPOTKANIE Z BURMISTRZEM










                  3 października 2007 w Szkole Podstawowej nr 141 przy ul. Szaserów odbyło się spotkanie Dyrekcji, Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców z Burmistrzem Tomaszem Kucharskim. W spotkaniu uczestniczyli również Z-ca Burmistrza Jarosław Karcz i Radny Bogdan Jeziorski. Omówione zostały sukcesy szkoły, oraz potrzeby związane z rosnącą liczbą uczniów. Miłym akcentem było spotkanie Burmistrza Kucharskiego z nauczycielami WF, u których odbywał praktyki zawodowe w 1974r.



        POLA NADZIEI 5 i 30 PAŹDZIERNIKA 2007R.

                             

                                          

         

              "Pola Nadziei" - to coroczna kampania zbierania pieniędzy na rzecz domów opieki paliatywnej, w której uczestniczą również nasi uczniowie. Zbieramy pieniądze, jesienią sadzimy żonkile przed szkołą. Inicjatorem kampanii prowadzonej w Polsce była w 1997 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care, a w naszej szkole Panie Urszula Dąbrówka i Krystyna Choińska. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

                                                  

        O tych trudnych chwilach,udzielaniu właściwej pomocy, potrzebie wsparcia duchowego i konieczności zakupu niezbędnego sprzętu medycznego, opowiedział w dniu 30.10.2007r.  uczniom klas V i VI ksiądz Andrzej Dziedziul - dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.

                                   http://www.hospicjum-domowe.waw.pl/index.php?id=pola/index.php

         

                                                                           

                                                               

        Była to trudna lekcja - wymagająca od uczniów dużego skupienia i zadumy.Ksiądz przedstawił prezentację multimedialną, pokazywał zdjecia i opowiadał o ludziach, którzy już odeszli z powodu choroby, mówił o tym jak możemy im pomagać, by ułatwić ten trudny czas.

         

        IV Ogólnopolska Kampania Hospicjum to też Życie AD 2007

        Główne informacje

        Tegoroczna, czwarta edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie”, przebiega pod hasłem „Wolontariat Hospicyjny - Lubię Pomagać”. Motywem przewodnim akcji jest wolontariat hospicyjny. Jednocześnie, jak co roku, Fundacja Hospicyjna - organizator akcji, informuje społeczeństwo o tym, czym są hospicja.

        Długofalowym celem tych działań jest stworzenie i animowanie już istniejących centrów wolontariatu przy hospicjach i ośrodkach opieki paliatywnej.

         

        5 padździernika 2007r. uczniowie z klasy III c uczestniczyli w spotkaniu z władzami naszej dzielnicy - Burmistrzem, Radnymi i ks. Andrzejem Dyrektorem Ośrodka Hospicjum Domowe - pod pomnikiem Józefa Polińskiego  w parku o Jego imieniu. Spotkanie miało na celu  zasadzenie cebulek żonkili. Akcja zorganizowana była w ramach „ Pól Nadziei” – Hospicja Domowe w Warszawie.

        Uczniowie mieli okazję poznać się i porozmawiać z Burmistrzem naszej dzielnicy – Panem Tomaszem Kucharskim, który przywitał się bardzo serdecznie z zebranymi gośćmi i uczniami.
        W uroczystości brali udział także nasi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 279.

        Była bardzo piękna pogoda. Uczniowie chętnie poszukiwali pustych dołków, do których wsadzali zdrowe cebulki kwiatowe.

        Przyjdziemy  tu wiosną i zobaczymy, jak wyrastają i kwitną  zasadzone żonkile.

                                     

         

        ZBIÓRKA PUBLICZNA

        Od października do końca grudnia 2007 trwa zbiórka publiczna.

        Zebrane środki zostaną przeznaczone wsparcie placówek uczestniczących w Kampanii, poprzez zakup leków i sprzętu medycznego podnoszącego jakość opieki nad pacjentami, a także poprzez środki na rozwój istniejących i powstających centrów wolontariatu.

        Formy zbiórki publicznej:

         

         

        Wszystkich, którym nie jest obojętny
        ich los, prosimy o wsparcie!

        Ośrodek Hospicjum Domowe
        ul. Tykocińska 27/35, 03-545 Warszawa
        tel. (0-22) 679-67-00, 679-68-85, 679-68-48
        PKO BP IV O/Warszawa
        Nr konta: 73 1020 1042 0000 8502 0115 9532
         
        Więcej fotografii w Albumie fotograficznym - zapraszamy!




        ODNOWIONY OBELISK
         

        Przed naszą szkołą znajduje się poświęcony pamięci patrona majora Henryka Sucharskiego obelisk.

        W związku z 35 rocznicą nadania imienia naszej szkole obelisk, który już tego wymagał,został poddany odnowieniu.


                                     

                                                   

                                                                                                  Tak właśnie wygląda obecnie.                




        NA ROWERZE DO SZKOŁY ?

        Od wielu lat promujemy w naszej szkole zachowania prozdrowotne, sportowe. Przystąpiliśmy do programu i realizujemy zadania Szkoły Promującej Zdrowie. Chcemy aby nasi uczniowie uprawiali sport i mieli stworzone do tego warunki. W bieżcym roku szkolnym dyrekcja zakupiła sprzęt sportowy ( tablice wyników, piłki, bramki, tablice i kosze do koszykówki, ławeczki, stoły do tenisa i inne pomoce) na sumę ok 20 tyś złotych. Dodatkowo uczniowie wygrali nagrodę za osiągnięcia sportowe i uzyskali od Burmistrza nagrodę 1600 zł na zakup sprzętu sportowego.

        Jednym z ostatnich zakupów jest zakup stojaków do rowerów. zapraszamy do korzystania z nich.

                     

                                       


        PRZYGOTOWANIE DO JUBILEUSZU - WSPÓLNE ZDJĘCIE

                

        We wtorek 5 czerwca 2007 roku, w piękny słoneczny dzień spotkaliśmy się wszyscy na naszym szkolnym boisku. Uczniowie klas młodszych i  starszych, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły. Byli także rodzice - wielu z nich, to absolwenci naszej szkoły.

        Spotkanie się wszystkich uczniów naszej szkoły jest dość niecodziennym zdarzeniem, gdyż z powodu dużej ilości klas nie mieścimy się wszyscy na raz w budynku szkolnym i pracujemy "na zmiany". Wykonanie owego pamiątkowego zdjęcia jest zwiazane z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 40 lecia naszej szkoły i jednym z punktów przygotowań do  tego ważnego wydarzenia.

        Zapraszam do obejrzenia  zdjęć w Albumie fot. i odszukania siebie na nich.  :-)  

                                                                                                                               

                                                                                                                                 Anna Gołygowska - dyrektor szkoły

         

                    

         

         




        JUBILEUSZ 40-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 141
         

         
         
         

        Dyrekcja, Rada Rodziców, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego wraz z licznie przybyłymi gośćmi świętowali w dniu 8 listopada 2007 r. jubileusz 40-lecia istnienia szkoły. W uroczystości Władze Dzielnicy Praga Południe reprezentowali: Zastępca Burmistrza Pan Jarosław Karcz oraz Bogdan Jeziorski – absolwent szkoły, a obecnie Radny Dzielnicy. Jubileusz uświetnił występ chóru szkolnego oraz rodzinnego zespołu Tadeusza Woźniaka.

        W czasie uroczystości dokonania pedagogów i uczniów na polu edukacyjnym, jak również charytatywnym przybliżyła zebranym gościom Pani Dyrektor Anna Gołygowska. A jest się czym chwalić. Wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sucharskiego są laureatami licznych konkursów i olimpiad, biorą też udział w akcjach charytatywnych “Góra grosza”, ”Pola Nadziei” oraz w zbiórkach na rzecz dzieci z Domów Dziecka.

        Jubileusz 40-lecia był także okazją dla przywołania pamięci osób, które odeszły, a swoją pracą wpisały się nierozerwalnie w historię szkoły oraz uhonorowania “Medalem im. majora Henryka Sucharskiego” pedagogów, którzy poświęcili pracy w placówce ponad 20 lat życia.

        Z okazji jubileuszu składamy Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej, wszystkim pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej Nr 141 życzenia wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

         

        Tekst pochodzi ze strony Urzędu Dzielnicy Praga Południe Miasta ST. Warszawy – Informacje Prasowe - Opublikowany 9 listopada 2007

                    

        Podwójne życzenia!

         

        W środę 8 listopada Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego przy ul. Szaserów obchodziła 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowano prezentację multimedialną, wystawę zdjęć oraz akademię.

         

         

        Już od samego wejścia do budynku widać było, że uroczystość została starannie przygotowana. Uśmiechnięte maluchy prowadziły gości do szatni i były bardzo przejęte świętem szkoły. Przed salą gimnastyczną, w której odbywała się gala, ustawiono wystawę zdjęć z ważnych szkolnych wydarzeń. Nic dziwnego, że budynek jest bardzo zadbany – hasło szkoły to „Nasza szkoła zawsze nowa”.

        Odnowiono więc obejście i salę gimnastyczną, zakupiono nowe meble i powiększono ilość komputerów. W swoim zwyczaju szkoła ma organizowanie Festiwalu Małych Form Artystycznych „Henryki”, podczas którego uczniowie ujawniają swoje liczne talenty.

        Imię majora Henryka Sucharskiego szkoła przyjęła 9 maja 1972 roku, po pięciu latach działania. Ówczesnym dyrektorem był Bernard Michalik. Dziś funkcję tę pełni Anna Gołygowska. Podczas swojego przemówienia „przyznała się” do tego, że 40-lecie świętuje podwójnie, gdyż szkoła funkcjonuje dokładnie tyle, od ilu lat Pani Anna jest na świecie! A zatem składamy podwójne życzenia!

        Agata Ballaun

         

        MIESZKANIEC Nr 23(444) ROK XVII 22.11.2007 r.


         

        Fotografie i informacje z Akademii Jubileuszowej można już znaleźć w Albumie fot.
                                                  Zapraszamy!
         
         
         



        WIELKIE KASZTANOBRANIE
         

         

         

        „Pomóżmy kasztanowcom” to zapoczątkowany w 2005 roku przez Fundację Nasza ZiemiaClear Channel Poland, Lasy Państwowe i IKEA program ochrony kasztanowców i edukacji ekologicznej prowadzonej głównie wśród dzieci i młodzieży. Jesienią 2006 roku działania na rzecz kasztanowców objęła patronatem Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Program na celu ochronę kasztanowców oraz kształtowanie szacunku wobec drzew. Jego celem jest objęcie ochroną i pielęgnacją jak największej liczby kasztanowców w Polsce.

        W Polsce mamy ponad 500 tys. kasztanowców, które zagrożone są wymarciem w wyniku działania szrotówka kasztanowcowiaczka. W związku z tym, że szkodnik atakuje przede wszystkim liście kasztanowca zwyczajnego/kasztanowca białego.

        Aby pozyskać środki na działania ochronne i lecznicze kasztanowców, Fundacja Nasza Ziemia prowadzi ogólnopolską zbiórkę publiczną, sprzedaż cegiełek i wpłaty na konto 37 1540 1157 2001 6610 8269 0002, oraz Wielkie Kasztanobranie

        Do tej pory Fundacja pozyskała i przekazała już ponad 45 tys.  złotych na ochronę kasztanowców między innymi w Łazienkach Królewskich, Uniwersytecie Warszawskim, Królikarni,  Instytucie Głuchoniemych w Warszawie. Wszystko to dzięki zaangażowaniu 68 szkół i przedszkoli z całej Polski.

        Kasztanobranie polega na zbieraniu owoców kasztanowca - kasztanów. Od połowy września placówki edukacyjne zbierają kasztany. Zostają one zważone, zaś szkoły, które zebrały największą ilość kasztanów – otrzymują nagrody.

        Na finał tegorocznego konkursu 16 listopada 2007r. IKEA i Fundacja Nasza Ziemia zaprosili po dwoje przedstawicieli z każdej, biorącej udział w "Kasztanobraniu z IKEA", placówki wraz z opiekunem.

         

        Zebraliśmy - 220,28 kg !

        dzięki klasom II a wych. Ewa Gondek i V b wych. Beata Dylska

        niestety nie wygraliśmy, ale zajęliśmy wysokie 7 miejsce w Warszawie

         

         Za swoją pracę i zaangażowanie uczniowie otrzymali słodycze i plakietki z logo Fundacji, a także podziękowania.

         

        Za pomoc w akcji, tj. odwożenie kasztanów i udział w jej podsumowaniu - serdecznie dziękujemy tacie naszych uczniów Panu Wojciechowi Drabkowi.

         

        Zachęcamy wszystkie klasy do udziału w tej akcji w przyszłym roku!


        BADANIE SŁUCHU


                                                 

         

               W  dniach 26-29 listopada 2007r. odbyły się w naszej szkole przesiewowe badania słuchy uczniów klas VI.

        Zostały one przeprowadzone przez pracownika Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

        Celem prowadzonych badań jest ocena częstości i przyczyn występowania różnego rodzaju zaburzeń słuchu i mowy oraz opracowanie narzędzi, metod i procedur służących ich wczesnemu wykryciu. Badania prowadzone są przez Instytut przede wszystkim w odniesieniu do noworodków, niemowląt i małych dzieci oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W badaniach wykorzystywane są najnowocześniejsze metody i urządzenia, opracowane w Instytucie (systemy "Słyszę.." i "Mówię.." oraz urządzenia "Kuba-mikro" i Kuba mikro AS), w których zastosowano najnowsze technologie teleinformatyczne.

        Przebadano ogółem 124 uczniów.  

        U dwóch uczniów wykryto ubytek słuchu rzędu 50 Db, zaś u 3 uczniów słuch na granicy normy.

        Nad prawidłowym przebiegiem badań czuwała p. Ewa Ferenc – Lech, szkolny logopeda.

         

        Badanie słuchu oparte jest na automatycznej analizie ankiety, audiometrycznej próbie tonowej oraz na testowaniu zrozumiałości mowy w szumie może każdy przeprowadzić samodzielnie. Aby wynik był w pełni wiarygodny, testy należy wykonywać w cichym pomieszczeniu, wykorzystując słuchawki i kalibrator dźwięków niewielkie urządzenie elektroniczne służące do odpowiedniego ustawienia głośności dźwięków.

        Podajemy adres strony Instytutu, na której można zbadać: słyszenie, widzenie, mowę oraz szumy uszne.

         

        http://www.ifps.org.pl/wwwifps/pacjent.php?oid=4




        NAGRODY ZA ZBIERANIE BATERII
                                        

        Od dwóch lat nasza szkoła uczestniczy w szkolnym programie zbierania zużytych baterii organizowanym przez Organizację Odzysku REBA S.A. Za zebrane zużyte baterie otrzymujemy punkty wg przelicznika 1kg = 1 pkt.



        Obecnie za część zgromadzonych punktów dostaliśmy 8 globusów fizycznych i 1 globus konturowy. Zbieranie baterii prowadzi pani Jolanta Szczeblewska. Zachęcamy uczniów do dalszego udziału w tej akcji i przynoszenia zużytych baterii do szkoły!



        FESTYN RODZINNY - MARZEC 2008

         

        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu  - 15.03.2008



        galeria zdjęć z zajęć jakie odbywały się podczas festynu:
         

        http://picasaweb.google.pl/sp141szaserow/Festyn15Marca2008

        galeria zdjęć w przebraniach teatralnych
         

        http://picasaweb.google.com/sp141szaserow/FestynWiTeczny1

         

         

         

        Udział i osiągnięcia uczniów SP 141 we współzawodnictwie sportowym szkół Dzielnicy Praga Południe.

        Rok szkolny 2007/2008 , I semestr.

         

        Lp

        Rodzaj rozgrywek

        Liczba startujących

        Osiągnięcia

        1

        Biegi przełajowe – dziewczynki

        17

         

        IV miejsce

        2

        Biegi przełajowe – chłopcy

        14

         

        IX miejsce

        3

        Sztafetowe biegi przełajowe kl. VI dz

        10

         

        IV miejsce

        4

        Sztafetowe biegi przełajowe kl. VI chł

        10

         

        III miejsce

        5

        Piłka koszykowa – dziewczynki kl. VI

        12

         

        IV miejsce

        6

        Piłka koszykowa chłopców kl. VI

        11

         

        IV miejsce

        7

        Unihokej dziewczynek kl. VI

        10

         

        III miejscxe

        8

        Unihokej chłopców kl. VI

        6

         

        V miejsce

        9

        Unihokej dziewczynek kl. V

        8

         

        IX miejsce

        10

        Unihokej chłopców kl. V

        7

         

        VII miejsce

        11

        Tenis stołowy kl. V dziewczynki

        3

         

        IV miejsce

        12

        Tenis stołowy kl. V chłopcy

        2

         

        półfinały

        13

        Tenis stołowy kl. VI dziewczynki

        3

         

        II miejsce

        14

        Tenis stołowy kl. VI chłopcy

        3

         

        I miejsce

        15

        Piłka ręczna kl. VI dziewczynki

        14

         

        III miejsce

        16

        Piłka ręczna kl. VI chłopcy

        11

         

        I miejsce

        17

        Piłka ręczna kl. V dziewczynki

        12

         

        II miejsce

        18

        Piłka ręczna kl. V chłopcy

        10

         

        półfinały

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego
      • 22 610-67-72 kier. gospodarczy 22 610-67-72 wew. 18 e-mail dodatkowy: sekretariat@sp141.edu.pl
      • ul. Szaserów 117 04-349 Warszawa Poland
      • https://www.facebook.com/SP141Warszawa/
      • /SP141Warszawa/SkrtykaESP
    • Logowanie