• Rada Rodziców przy SP141

• Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Ubiegły rok szkolny obfitował w liczne interesujące wydarzenia           i inicjatywy, inicjowane i tworzone zarówno przez szkołę, indywidualnych nauczycieli, jak i przez samych uczniów (w tym przez samorząd szkolny). Jak zwykle w takich sytuacjach do realizacji większości projektów potrzebne były pieniądze. Część organizatorzy załatwiali we własnym zakresie, jednak nie zawsze były one wystarczające. I wtedy pomocną rękę starała się wyciągnąć Rada Rodziców. Właśnie między innymi w takim celu zostaliśmy powołani.

Środki, którymi dysponujemy pochodzą – jak Państwo wiedzą – z wpłat, dobrowolnie zadeklarowanych na początku roku szkolnego przez rodziców uczniów naszej szkoły. Same wpłaty dokonywane są sukcesywnie w terminie późniejszym. Na podstawie składanych przez Państwa na piśmie deklaracji Rada Rodziców przyjmuje preliminarz na bieżący rok szkolny  – znajdują się tam zarówno stałe, coroczne pozycje, jak i środki przewidziane na nagłe sytuacje i okazje specjalne. Pragniemy dodać, że dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, zakup sprzętu dla szkoły, nagrody na koniec roku, w konkursach itp. Staramy się również pomagać w sytuacjach wyjątkowych, na przykład poprzez wsparcie dla uczniów, których rodzina (bywa, że nagle) znalazła się   w trudnej sytuacji finansowej, aby uczniowie ci mogli uczestniczyć w wydarzeniach szkolnych, takich jak zielona szkoła.

Dodam jeszcze, że coroczny zapas, który z końcem roku pozostanie w kasie Rady Rodziców, łata dziury na początku kolejnego roku szkolnego (zanim jeszcze nie zaczną spływać nowe wpłaty). Jest on więc niezbędny, żebyśmy od razu po wakacjach mogli zacząć działać.

Pieniądze można wpłacać na konto: Rada Rodziców przy SP 141

Nr konta Rady Rodziców przy SP 141 w Warszawie

Bardzo liczymy na zrozumienie i współpracę z Państwa strony w tej kwestii.

Dziękujemy serdecznie i przesyłamy ciepłe pozdrowienia.