• Realizowane programy

        • MISTRZOWIE KODOWANIA

           

          Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by przez kolejnych 8 tygodni prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach.

          Zajęcia prowadzą: Katarzyna Niewińska, Ewa Gondek, Marta Cichoniec oraz Monika Korczak.

          Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

           

          Program "Śniadanie daje moc"

          Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia - wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), marki Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka – wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej.

          Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

          Najważniejsze cele programu:

          1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka 

          2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

           

          Więcej informacji TUTAJ

           

          SZLACHETNA PACZKA

          Stowarzyszenie WIOSNA

           

          SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same. Przez ostatnie 12 lat projekt zataczał coraz szersze kręgi, włączając w pomoc coraz większą liczbę Darczyńców i Wolontariuszy. Najważniejsze w SZLACHETNEJ PACZCE jest jednak spotkanie z prawdziwie potrzebującym.

           

          Więcej informacji TUTAJ

           

          AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

          Stowarzyszenie WIOSNA

           

          AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to unikatowy program, w którym konkretny człowiek otacza opieką konkretne dziecko. Wolontariusz – tutor, który na cotygodniowych zajęciach poświęca mu swój czas i uwagę, dzięki czemu dziecko dowiaduje się, że jest ważne i wyjątkowe oraz Darczyńca - „tajemniczy opiekun”, który przez cały rok wspiera dziecko. Jest dla niego „latarnią”, która oświetla mu drogę do sukcesu w szkole, a później w życiu. Jest „kibicem”, który trzyma kciuki za jego sukcesy.

           

          Więcej informacji TUTAJ

           

          „Razem a nie osobno”

          Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci “Szansa”

           

          Nasza szkoła kontynuuje współpracę z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” w realizacji projektu „Razem a nie osobno”, w ramach działania „Szkoła otwarta na zmianę” wspieranego przez MEN i Biuro Wojewody Mazowieckiego.

          Podstawą działań w ramach tego projektu jest dialog pomiędzy rodzicami, nauczycielami, dziećmi, dyrektorami przedszkola i szkoły.

          Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu podnoszenie jakości pracy w placówkach wczesnej edukacji oraz porzucanie stereotypów i schematów, które niekiedy przeszkadzają dorosłym w myśleniu o dzieciach. Program zakłada pracę z dziećmi, rodzicami, nauczycielami i dyrektorami szkół oraz przedszkoli, które wykażą gotowość do pracy w obszarze otwartej komunikacji, podmiotowości, a także budowania partnerstwa przy realizacji wspólnych celów nauczycieli i rodziców.
          Zajęcia dedykowane dzieciom będą miały na uwadze kształtowanie umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami, współpracy w grupie i rozwiązywania konfliktów oraz naukę budowania relacji koleżeńskich w klasie. Rodzice będą mogli m.in. zwiększyć swoje kompetencje rodzicielskie i nauczyć się jak nawiązywać współpracę z wychowawcami. Dla nauczycieli zaplanowano natomiast zajęcia doskonalące warsztat pracy z nowym uczniem oraz przygotowanie do budowania relacji i współpracy z rodzicami w zakresie ustaleń wychowawczych i rozwiązywania problemów.

          Projekt „Razem a nie osobno" dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej stanowi kontynuację działań podejmowanych od 2007 roku pod wspólną nazwą "Przedszkole otwarte na zmianę - szkoła otwarta na zmianę".

           

          "Szansa dla sześciolatków – wsparcie na starcie”

          Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci “Szansa”

           

          Nasza Szkoła wraz Przedszkolem Nr 48 "Zielony Groszek" przystąpiła z własnej inicjatywy do realizacji projektu pilotażowego ,,Szansa dla sześciolatków – wsparcie na starcie” realizowanego we współpracy z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci ,,Szansa” pod patronatem MEN oraz Biura Wojewody Mazowieckiego.

          Projekt promuje przyjazną adaptację dzieci sześcioletnich w szkole, wpisując się w priorytety Ministerstwa Edukacji Narodowej określone w Rządowym Programie na lata 2008-2013 ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, zgodnie z harmonogramem realizacji zadań w 2012 r. Angażuje nie tylko nauczycieli ale również rodziców i dzieci. Autorzy przedsięwzięcia chcą skupić się na dziecku 6 – letnim, które dotąd było podmiotem edukacji przedszkolnej, od niedawna zaś szkolnej. Wykorzystując potencjał  i doświadczenia przedszkoli chcą tworzyć dobre warunki emocjonalno – wychowawcze dla najmłodszych w szkołach. 

                Do udziału w projekcie zostały zaproszone placówki przedszkolne i szkoły podstawowe otwarte na wzajemne uczenie się, dla których temat jest ważny i bardzo aktualny.

                             

          Przedszkole nr 48 "Zielony Groszek"

           

          Więcej informacji:  Link 1         Link 2        Link 3        Link 4         Link 5        Link 6

           

          Program "Owoce w szkole"

          Nasza szkoła bierze udział w programie Unii Europejskiej "Owoce w szkole".

          Program ten został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw.

          Skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych.

          Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

           
          Udział w programie wezmą wyłącznie uczniowie klas I - III, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na uczestnictwo w programie.

          Ogólne wytyczne dotyczące dostarczania owoców, warzyw i ich przetworów:

          Porcje są udostępniane dzieciom w 10-ciu wybranych tygodniach w każdym semestrze.

          Dostarczone owoce i warzywa są gotowe do bezpośredniego spożycia tj. wystarczająco rozwinięte, odpowiednio dojrzałe, umyte. Owoce i warzywa udostępniane w całości będą odpowiadały normom jakości handlowej obowiązującym zgodnie z art. 113a rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 z dnia 22 października 2007 r. ustanawiającego wspólną oraganizację rynków rolnych oraz przepisy szczegółowe dotyczace niektórych produktów rolnych.

          Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w szkole. Są to:

          • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
          • świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki),
          • soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

           

           

          Program „Szklanka Mleka”

          Nasza szkoła bierze udział w programie Unii Europejskiej "Szklanka mleka".

             Głównym celem programu jest: dożywianie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych, propagowanie zdrowego stylu życia – walka z nadwagą w wieku wczesnoszkolnym, profilaktyka w skali długofalowej.

          Program ten skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych.
          Udział w programie wezmą wyłącznie uczniowie klas I - III, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na uczestnictwo w programie.

           

          Godzina dla Ziemi WWF

          Godzina dla Ziemi WWF to prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich - na naszej planecie.

          Łatwo jest zapomnieć, w jak wielkim stopniu zależymy od naszej planety i jak wiele z niej czerpiemy – powietrze, jedzenie, paliwo, wodę. Zapominamy także o tym, że nasze codzienne działania – począwszy od energii, której używamy po jedzenie, które kupujemy – mają wpływ na jej los. Godzina dla Ziemi WWF to szansa, aby pokazać nasze zaangażowanie w ochronę środowiska nie tylko przez jedną godzinę, rok, ale na co dzień.

          Nasza szkoła od kilku lat bierze czynny udział w ww. akcji.

          Więcej informacji TUTAJ

           

          „Uwaga! Dobry Pies”

          Zasadniczym celem programu „Uwaga! Dobry Pies” jest ochrona dzieci przed pogryzieniem przez psy.

          Pogryzieniom oraz innym urazom można najczęściej zapobiec wykorzystując wiedzę na temat zachowań psów oraz przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa. Blok tematyczny „bezpieczeństwo” programu „Uwaga! Dobry Pies” ma służyć wpojeniu tych zasad, zaś blok „opieka” – uzupełniać najważniejsze luki w wiedzy na temat prawidłowego obchodzenia się z psami, co w dłuższej perspektywie również przekłada się na bezpieczeństwo.

          Więcej informacji TUTAJ

           

          Podróże z Oskarem - Lekcja na czterech łapach

          Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL

           

          Projekt Lekcja na czterech łapach. Podróże z Oskarem to projekt oparty na opracowanym przez Fundację autorskim programie edukacyjnym. Projekt realizowany jest na terenie województwa mazowieckiego i polega na spotkaniach z dziećmi ze szkół podstawowych. Spotkanie z psami terapeutami i ich opiekunami przybliża dzieciom zasady opieki nad ulubionymi domowymi zwierzętami – psami, kotami, chomikami i królikami. Dzieci poznają zwyczaje, sposoby zachowań i potrzeb zwierząt. Spotkania są również okazją do zabawy i bliskiego kontaktu z psami terapeutami.

          Więcej informacji TUTAJ

           

          KAMPANIA SPOŁECZNA - BĄDŹMY RAZEM BEZPIECZNI

          Celem kampanii było:

          1. Zwiększenie bezpieczeństwa na warszawskich drogach;
          2. Eliminacja zagrożeń życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego poprzez:
            • podwyższenie świadomości o zagrożeniach występujących w ruchu tramwajowym;
            • uzmysławianie, że każdy uczestnik ruchu ma wpływ na bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i innych użytkowników drogi;
            • budowanie świadomości zagrożeń jakie niosą ze sobą brawura, brak ostrożności oraz wymuszanie pierwszeństwa;
            • kreowanie mody na noszenie odblasków.

          Więcej informacji TUTAJ

           

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego
      • 22 610-67-72 kier. gospodarczy 22 610-67-72 wew. 18 e-mail dodatkowy: sekretariat@sp141.edu.pl
      • ul. Szaserów 117 04-349 Warszawa Poland
      • https://www.facebook.com/SP141Warszawa/
      • /SP141Warszawa/SkrtykaESP
    • Logowanie